Нова президентка Угорщини засудила агресію путіна і вторгнення росії до України

Inshe.tv

Президентка Угорщини Каталін Новак на церемонії інавгурації в суботу, 14 травня, засудила вторгнення росії до України.

Про це пише DW, передає Інше ТВ.

"Ми засуджуємо агресію (президента рф володимира, - Ред.) путіна, збройне вторгнення до суверенної держави. Ми говоримо вічне "Ні" всіляким зусиллям, спрямованим на відновлення Радянського Союзу", - зазначила Новак у своїй інавгураційній промові, слова якої наводить інформагенція Reuters.

Вона наголосила, що війна в Україні також "велася проти наших миролюбних угорців", додавши, що Угорщина вимагає розслідування та покарання за воєнні злочини.

Також Новак заявила, що її перша поїздка на посаді глави держави буде до Польщі, що є очевидним жестом задля покращення відносин із Варшавою. "У вівторок, 17 травня, я вирушаю до Варшави, щоб зустрітися з президентом польського народу. Пане президенте, дорогий Анджею (Дудо), я дякую Вам за можливість поговорити, як належить друзям!", - сказала Новак.

10 березня угорські парламентарі обрали представницю правлячої партії "Фідес" Каталін Новак новою президенткою країни. Вона стала першою жінкою на цьому посту в Угорщині. Раніше Новак обіймала посаду міністерки у справах сім'ї в попередньому уряді Віктора Обрана.

Сам Орбан також засудив напад Росії на Україну, але він уникає особистої критики президента Володимира Путіна і рішуче виступає проти будь-яких санкцій щодо російських енергоносіїв.

Як повідомляло Інше ТВ, Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що нафтове ембарго матиме для економіки Угорщини ефект ядерної бомби.