G7 зібрались на зустріч

Вперше за два роки відбудеться персональне пленарне засідання міністрів закордонних справ країн G7 (Великої Британії, Німеччини, Італії, Канади, Франції, Японії та США). Глави МЗС планують обговорити протидію російської та китайської пропаганди, а також агресивні дії Росії на кордоні з Україною.

Міністри Великої сімки зустрілися вперше за два роки, щоб протистояти Росії і Китаю. Про це повідомляє пресслужба G7 у вівторок, 4 травня.

Зустріч відбудеться в Лондоні, її збирає міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб. Після переговорів протягом дня міністри закордонних справ проведуть дискусію за вечерею з гостями з Австралії, Індії, Республіки Корея, Південної Африки та Брунею, як нинішнього голови АСЕАН.

"На першій великій особистій дипломатичній зустрічі з моменту початку пандемії та першій зустрічі міністрів закордонних справ G7 з 2019 року, Домінік Рааб очолить дискусії з нагальних геополітичних питань, які загрожують підірвати демократію, свободи й права людини. Це включає відносини з Росією, Китаєм і Іраном, а також криза в М'янмі, насильство в Ефіопії та триваючу війну в Сирії", - йдеться в повідомленні.

В першій половині дня обговорення будуть присвячені перевороту в М'янмі. Міністри планують закликати країни G7 прийняти більш рішучих заходів проти режиму військової хунти. Після цього обговорять ситуацію в Лівії та війну в Сирії.

"Міністри закордонних справ також обговорять триваючу зловмисну ??діяльність Росії, в тому числі шляхом нарощування військ на кордоні з Україною, а також позбавлення волі опозиціонера Олексія Навального і ситуацію в Білорусі", - зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що у Путіна заявили, що напруга на кордоні з Україною все ще залишається підвищеною і там вважають, що ЗСУ провокують бойовиків ОРДЛО, відчуваючи підтримку США. Також ASPI news повідомляло, що США і Велика Британія домовились спільно протидіяти агресії Росії проти України.

ukr.net