У Полтавській області демонтували «передостанній» бюст Леніну

Про це повідомили регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в області Олег Пустовгар і координатор проєкту «Декомунізація. Україна», голова громадської організації «Світанок» Вадим Позняков. Олег Пустовгар подякував за належне виконання закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» голові згаданої громади Сергію Максименку та директору Державного історико-культурного заповідника «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби», що у місті Путивль на Сумщині, Сергію Тупику.

Останній подбав про транспорт і пальне – тож демонтований бюст уже перевезли до очолюваного паном Сергієм заповідника. Там він займе своє місце серед подібних об’єктів – скульптурних зображень діячів комуністичної радянської епохи.

За словами Олега Пустовгара, бюст Леніну в селі Удовиченки був «передостаннім» на Полтавщині. Ще один бюст цьому комуністичному вождеві залишається на території санаторію «Сосновий бір», розташованого у селі Власівка тієї ж таки Зіньківської громади.

Василь НЕЇЖМАК.

Полтавська область.

Фото надане Північно-Східним міжрегіональним відділом Українського інституту Національної пам’яті.