Перші дзвіночки: батьківські внески повертаються в школи Кременчука?

«Давно такого не було і от, здрастуйте, приїхали».

У деяких класах кременчуцьких навчальних закладів наприкінці навчального року знову розпочали збір грошей у батьків.

Про це повідомила кременчужанка Алла Заможська в групі Батьки Кременчука.

«Народ - 4-й ліцей, 30 ліцей, 20 школа, 25 ліцей, 24 гімназія - чого мовчимо? Одні лакують підлоги, інші купують фарбу, треті на «технічок» (технічним працівницям - авт.) збирають і все з ініціативи батьків. От цікаво - як у них та ініціатива з’явилась? Давно такого не було і от, здрастуйте, приїхали. У школах міста Кременчука активно йде збір на фарбу. Фарбувати в класах поли, бо грошей нема, але ви тримайтесь. За гроші пише батьківський комітет. Суми варіюються від 450 грн за фарбу до 700 «технічкам», за те що вони пофарбують», - написала кременчужанка.

Через соцмережу вона адресувала звернення міському голові Кременчука та департамету освіти міста.

Алла Заможська нагадує, що нещодавно був карантин, який дозволив зекономити закладені на харчування гроші. (Діти не відвідували навчальні заклади, відповідно витрат на сніданки і обіди пільговиків і учнів 1-4 класів не було).

«Де вони (гроші, авт.) і чому їх не перенаправили на ремонти класних кімнат? Чому я маю оплачувати працю технічного персоналу, або мати ще кращий варіант - пофарбувати підлогу самій?» - запитання А. Заможської.

Вона стверджує, що збір грошей ведеться в окремих класах і ініційований батьківськими комітетами.

У коментарі «Кременчуцькій газеті» директор департаменту освіти міста Геннадій Москалик зазначив, що ніяких вказівок щодо збору коштів на фарбу, чи оплату праці технічних працівників не було.

«Якщо батьки самі хочуть, то ми не можемо заборонити. Спонсорську допомогу не відміняли», - говорить головний освітянин.

Та акцентує увагу – ПРИМУШУВАТИ ніхто нікого не може.

«Якщо буде якийсь тиск чи цькування на тих, хто відмовляється від запропонованого, то нехай звертаються до мене. Я буду особисто розбиратися», - його слова.

На думку приходить одне – невже в школи Кременчука знову повертаються батьківські внески. Невже практика, яка триває декілька років, коли місто відшкодовує з казни витрати, канула в лету?

Невже кременчужанам знову доведеться готувати школярам сотні гривень: і на витрати Фонду класу та Фонду школи, а там і на інші ремонти, на заміну унітазів-вікон та іншого.

і раніше піднімала цю тему.

Світлана Павленко