Нескромний Малецький: мер Кременчука обігнав по зарплаті колег із українських міст-обласних центрів

У середньому у 2021 році на руки граадоначальник Кременчука мав понад 57 тис місячної зарплати.

Рух ЧЕСНО оприллюднив інформацію щодо середніх заробітних плат мерів українських міст (обласних центрів) у 2021 році.

Як видно з інфографіки, зарплати очільників дуже різняться. Так колишній народний депутат Ігор Колихаєв, який нині є градоначальником Херсону, пішов керувати містом на значно меншу зарплату — близько 16 тис гривень. А от середній заробіток мера Запоріжжя Володимира Буряка на 100 тис більший, ніж у мера Херсона. Як видно розбіжності тут в рази.

Середній заробіток Андрія Садового становить 33 тис 500 грн, хоча Львів за населенням майже дорівнює Запоріжжю, а у мільйонній Одесі Геннадій Труханов отримує трохи менше 23 тис грнна місяць. Мер найменшого обласного центру України — Ужгорода — Богдан Андріїв отримує 55 тис 200  грн на місяць, керуючи громадою у 115,5 тис мешканців.  Бюджет найменшого обласного центру  складає 1,4 млрд гривень.

До того ж, проаналізувавши дані по всіх зарплатах мерів, у ЧЕСНО побачили, що розмір бюджету міста аж ніяк не впливає на рівень винагороди мера.

Наприклад, у Чернігові Владислав Атрошенко при населенні 286 тис мешканців та бюджеті у 2,9 млрд гривень отримує 63 тис 300 грн, тоді як Руслан Марцінків з Івано-Франківська при майже таких самих показниках має 39 тис 200 грн. А от помічники та радники мера цього міста коштують платникам податків 700 тис грн. на місяць.

Найменше заробляє мер Херсона, що декларує мільйони гривень, але має маленьку зарплату. У Херсоні найменший бюджет з усіх міст України, що мають понад 300 тис мешканців, і найскромніші заробітки мера.  Також менше середньої зарплати отримують міські голови Полтави (48 тис 200 грн), Житомира (29 тис 500 грн), Чернівців (49 тис 400 грн) та Сум (43 тис 900 грн).

Найбільше з усіх мерів заробляє мер Запоріжжя Володимир Буряк, заробітна плата якого у квітні склала 127 тис 500 грн. З них 73% — премія.

Варто нагадади, що не один рік Кременчуцька газета щомісячно опририлюднює інформацію щодо заробітної плати ТОП-чиновників Кременчука, у тому числі міського голови Віталія Малецького. Тож згідно з відповідями на інформаційні запити нашого видання у 2021 році наш градоначальник в середньому в місяць заробляв 57 тис  800 грн. (По місяцях: січень - 57 тис 956 грн, лютий 61 тис 063  грн, березень - 56 тис 163 грн, квітень - 56 тис 163 грн, за травень ще отримали даних).

Як видно мер Кременчука отримує в середньому вищу  заробітну плату,  ніж міський голова Полтави. Так, середня зарплата Олександра Мамая у 2021 році – 48 тис 200 грн. Обігнав наш градоначальник зі своїм місячним заробітком на роботі своїх колег із 12 (!) міст.

Так він опинився на СЬОМОМУ місті у рейтингу зарплат мерів. Більше нього отримують мери Запоріжжя, Чернігова, Рівного, Луцька, Хмельницького. І всі вони – очільники обласних центрів. А Кременчук такого статусу не має.

І наостанок, мер столиці Віталій Кличко отримує в середньому 60 тис грн. на місяць, а Віталій Малецький – майже 60.

Тож, як видно, скромність - то риса характера явно не нашого градоначальника.

Нагадаємо, у лютому наш рейтинг зарплат очолював В.Малецький, якому виплатили 56 тис 163 грн. Друга сходинка дісталася Т.Неіленко зі 50 тис 218 грн зарплати. Замикав трійку І.Москалик, який поклав до гаманця 49 тис 756 грн.

В січні Малецький отримав в рази більше, ніж Президент України Володимир Зеленський.

«Нонет» Малецького обходиться містянам майже у 5 млн грн на рік.

Марина Соловей