Розкопував старі могили: у Кременчуці покарали вандала

Судова справа.

Нещодавно Автозаводський районний суд Кременчука у відкритому судовому засіданні розглянув справу щодо раніше судимого уродженця м. Кобеляки у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) Кримінального кодексу України.

Про це йдеться у вироку суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

У листопаді 2020 року обвинувачений за попередньою змовою з невстановленою особою перебували на території «Староревівського» кладовища, що по вул. Б. Хмельницького в м. Кременчук.

Він вчинив наругу над місцем поховання померлої 1921-1986 років життя поєднану з незаконним заволодінням предметами, що знаходяться в місці поховання. Чоловік, використовуючи кухонний ніж та металеву арматуру, які заздалегідь приніс із собою, викопав з-під стели могили металеві підпірки, які виніс з території цвинтаря.

З викраденим з місця вчинення злочину зник, використавши його на власний розсуд.

Чоловік ще кілька разів здійснював наруги над різними могилами на «Староревівському» кладовищі.

Дії обвинуваченого кваліфіковані за ч.3 ст. 297 КК України як наруга над місцем поховання померлого, поєднаній з незаконним заволодінням предметами, що знаходяться на могилі, вчинені повторно за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

15 грудня 2020 року між прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури та обвинуваченим  укладена угода про визнання винуватості.

Суд затвердив цю угоду.

Обвинуваченого визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ч.3 ст. 297 КК України, та призначити узгоджене сторонами покарання у виді 4 років обмеження волі.

На підставі ч. 1 ст. 71 КК України шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання за вироком Автозаводського районного суду м. Кременчука від 07 квітня 2017 року призначити остаточне покарання у виді обмеження волі на строк 4 роки 1 місяць.

Обрати обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, взяти його під варту у залі суду.

Строк відбуття покарання засудженому обчислювати з дати затримання, тобто з 07 травня 2021 року.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення.

Антоніна Озерна