Схему розвитку системи теплопостачання в Полтаві розроблятимуть за кошти USAID

Днями підбили підсумки конкурсного відбору Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID, який оголосили ще у березні поточного року.

Він включає:

— розробку схеми теплопостачання міста (для кожного міста-партнера);

— розробку довгострокової стратегії розвитку системи теплопостачання та визначення списку пріоритетних проєктів для покращення системи теплопостачання;

— розробку концепції і кошторису та оцінку інвестиційного впливу й визначення потенційного джерела фінансування.

Аналогічна п’ятирічна схема розвитку системи теплопостачання міста Полтава розробляли фахівці "Полтаватеплоенерго" понад 10 років тому і впроваджувалась до 2015 року включно. Проте розробка подібної схеми на наступний період, через гострий дефіцит коштів, після 2015 року була відтермінована, повідомили у пресслужбі "Полтаватеплоенерго".

Тому повернутися до розробки стратегічної схеми модернізації системи теплопостачання міста вдалося лише зараз і, фактично, за кошти інвесторів.

А оскільки, перспективний розвиток житлово-комунального господарства міста і визначення подальших кроків у розвитку теплового господарства Полтави є одним із пріоритетів, то "Полтаватеплоенерго" разом з командою "Інституту розвитку міста" Полтавської міської ради взяли участь у конкурсному відборі до проєкту USAID ПЕБ і перемогли. Після чого USAID ESP і Полтавська міська рада підписали меморандум про взаєморозуміння.

Для фахівців «Полтаватеплоенерго» — це велика відповідальність. Адже полтавські теплоенергетики як ніхто усвідомлюють гостру необхідність модернізації всього теплового господарства нашого міста і його адаптації до сучасних стандартів, як на етапі генерації теплової енергії, так і на етапі її транспортування і розподілу.