Танцювальні традиції Полтавщини: у якому місті відновлять вечірку 70-річної давнини

Виконають композиції музиканти з гурту US Orchestra так, як її грали у Диканьці сто років тому: на дві скрипки й бубон. Танцювальний музичний вечір відбудеться уже цієї суботи, 24 липня, о 19:00 в арт-просторі «Яблуко» біля Будинку Культури у селищі Диканька.

«Через 70 років танцювальна традиційна музика повертається до Диканьки! Ми раді повідомити про особливу для нас подію. Адже грати музику в рідному для неї місці це завжди хвилююче і це свято! Настільки правдиво, наскільки музикантам дозволяє досвід та любов до цієї музики», – повідомляють у спеціально створеній родії у соцмережі.

Відзначають, що цю музику записали у 1950-х роках від трьох музикантів з Диканьки: братів скрипалів Павла та Михайла Чередників і бубніста Романа Дядюри. Всі троє народились наприкінці 19 століття, а в їхньому репертуарі є танці, яким понад 200 років. Також брати Чередники відомі тим, що знялись у фільмі «Пропала Грамота» разом з Іваном Миколайчуком і Федором Стригуном, який танцював на переправі під танець «Санжарівка».

Крім того, організатори обіцяють, що будуть цікаві історії, старі фото, архівна відео-хроніка та, звичайно – танці. Також, прохають молоде покоління запросити своїх дідусів і бабусь, щоб вони згадали свою юність, а можливо й щось цікаве про колишніх музикантів.