Уникнути вандалізму. Для збереження «Котлярика» у центрі Полтави замовляють протиаварійні роботи

Роботи оцінили в 1 млн 499 тис. грн. Про це відомо ресурсу публічних закупівель. Торги Управління капітального будівництва Полтавської міської ради 16 липня.

Також Управління капітального будівництва підписало 2 договори щодо розробки документації на консерваційні роботи та на хіміко-технологічні дослідження для консерваційних робіт.

Керівник Управління Максим Медведєв розповідав, що нині для збереження пам'ятки важливо виконати протиаварійні та консерваційні роботи. Паралельно з цим потрібно виготовляти проєкт реставрації:

«Нам зараз потрібно накрити дах та віконні отвори, щоб не було вандалізму. Також потрібно укріплення. Для цього потрібно, щоб депутати дали кошти».

Архітекторка Оксана Бєлявська розповідала, що починати підготовку до реставрації Будинку Дворянського зібрання варто з ревізії пам’ятко-охоронної документації. Потрібно виконати обстеження з визначенням ступеню руйнувань, випрацювати інженерні рішення для відновлення і виготовити проєкт реставрації:

«Спочатку мають відбутися протиаварійні роботи, потім – комплексна реставрація. Доцільно робити як і на Кадетському, поступово залучати кошти і запускати об’єкт чергами. Цей процес не швидкий й розтягнеться на кілька років, але це абсолютно обгрунтовано. Реставрація – процес тривалий, особливо в умовах таких значних за обсягом руйнувань. Крім того, завжди можуть виявитися додаткові відомості або виникнути непередбачені обставини, що не є рідкістю у реставрації, і внести корективи у час відбудовчих робіт».

Процес реставрації триватиме кілька років, але його потрібно розпочинати якнайшвидше. Адже чим довше буде пам’ятка стояти без накриття, тим гірше буде для конструкцій. На будинок негативно впливають погодні умови. Під час пожежі на цегляну кладку був вплив високих температур, а потім залиття будівлі водою, що в умовах зими є вкрай загрозливим.

Будинок Полтавського Дворянського зібрання прийняли на баланс області. Нині ж розпочинають процедуру передачі цієї будівлі.

Після завершення прийому-передачі будівлі на баланс області, розпочнуть виготовлення проєкту реставрації. У 2022 році шукатимуть фінансування на відновлення будівлі після пожежі, що сталася у 2020 році.

У червні депутати Полтавської міської ради підтримали передачу пам’ятки архітектури на баланс області після виконання протиаварійних робіт. У липні депутати Полтавської обласної ради прийняли будівлю. Її передадуть на баланс обласної ради після виконання протиаварійних робіт та консервації. Орієнтовно це планують зробити до зими 2021 року.

Нагадаємо, 9 грудня у Будинку Полтавського дворянського зібрання, пам’ятці архітектури національного значення, сталася пожежа. 30 фото з пожежі можна знайти тут.

Який має вигляд Будинок Полтавського дворянського зібрання через пів року після пожежі, тут.