Полтавський рибпатруль виявив двох порушників на Кременчуцькому водосховищі

У обох випадках на всіх осіб рибоохоронцями складено протокол про адміністративне правопорушення.

18 липня 2021 року у нічний час в ході проведення рибоохоронного рейду мобільною групою для оперативного реагування Полтавського рибоохоронного патруля викрито два грубих порушення Правил рибальства, що містить ознаки кримінального проступку. Про це пповідомляє Полтавський рибоохоронний патруль.

Загальна сума збитків, яку порушники нанесли рибному господарству України, становить – 11 тис 746 грн.

Так, о 02 годині затримано двох громадян, які у водозабрідних костюмах вбрід за допомогою мисинової сітки (50 метрів) здійснювали незаконний вилов риби. У такий спосіб добули 11,5 кг водних біоресурсів. А саме: сазан - 6 екз. та судак – 4 екз.

Сума збитків розрахована відповідно до такс (постанова КМУ від 24.07.2013 № 541) і складає 7 тис 224 грн.

Інцидент стався на водоймі Сулинської затоки Кременчуцького водосховища в межах ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський», неподалік від с. Липове Кременчуцького району (колишній – Глобинський) Полтавської області.

На місце події викликано слідчо-оперативну групу Відділу поліції № 1 Кременчуцького районного УП ГУНП в Полтавській області для спільного документування грубого порушення Правил любительського та спортивного рибальства, так як вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом).

Згодом близько 6 години мобільна група викрила аналогічне порушення.

Затримано чоловіка, який з дерев'яного човна за допомогою 4 од. сіток незаконно добув 16 кг риби за видами: карась сріблястий - 34 екз., лящ - 10 екз., сазан - 4 екз. та судак - 2 екз.

Сума збитків розрахована відповідно до такс (постанова КМУ від 21.11.2011 № 1209) і складає 4 522 грн.

Інцидент стався на водоймі Кременчуцького водосховища поблизу о. Кучугури (водна акваторія Полтавської області) Кременчуцького району (колишній – Глобинський) Полтавської області.

На місце події викликано слідчо-оперативну групу Відділу поліції № 1 Кременчуцького районного УП ГУНП в Полтавській області, але оскільки на сьогодні й досі тривають ремонтні роботи моста через р. Сула (с. Липове Глобинського району) було прийнято рішення направити слідчо-оперативну групу Відділу поліцейської діяльності № 2 Золотоніського районного ВП ГУНП в Черкаській області для спільного документування грубого порушення Правил любительського та спортивного рибальства, так як вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом).

У обох випадках на всіх осіб рибоохоронцями складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Водні біоресурси, човен, знаряддя та засоби лову вилучено до відповідного рішення суду.

Слідчими вищезазначеного відділу поліції розпочато досудові розслідування за ст. 249 (незаконне зайняття рибним промислом) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.

«Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» за номерами: (067) 329-29-22 та (067) 329-39-66», - йдеться у повідомленні рибпатруля

Наталя Роговцева