Полтавщина: Дах будинку оновили за кошти громади та його мешканців

Зокрема, було демонтовано старе шиферне покриття, вирівняно решетування та влаштовано новий "одяг" покрівлі з сучасного матеріалу - металопрофілю. Ці досить масштабні роботи здійснено на виконання заходів міської цільової програми "Сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду міста Лохвиця на 2019-2023 роки". В ній ідеться саме про капітальні ремонти дахів майже двох десятків багатоквартирних будинків за принципом співфінансування з міського бюджету та гаманців самих власників квартир.

Адже такі будівлі у місті - тодішньому райцентрі - споруджували ще у вісімдесятих роках минулого століття. Відтоді їх капітально не ремонтували - обмежувалися будівельною "косметикою". За таких обставин зношеність житлового фонду на сьогодні сягнула вже 56 відсотків. При цьому, певно, найпекучішою проблемою залишається саме стан дахів. Надто з огляду на вартість їхнього капітального ремонту. Оскільки квартири у подібних будинках зазвичай приватизовані, то можна, звісно, всі турботи про покращення стану, зокрема й дахів, перекласти на плечі власників помешкань (так зробили, скажімо, кілька років тому в Полтаві, "списавши" багатоповерхівки, мешканці яких не створили ОСББ, із балансу комунального житлово-експлуатаційного об'єднання).

Та навіть спільними зусиллями "нашкребти" кількасот тисяч гривень на заміну покрівлі мешканці будинку не можуть. Тим паче, що ті, хто свого часу отримував ці квартири у власність, зазвичай уже стали пенсіонерами... Натомість, згідною зі згаданою міською цільовою програмою, прийнятою в Лохвиці наприкінці 2018 року, левову частку витрат (90 відсотків) на капітальний ремонт даху бере на себе бюджет громади. І тільки 10 відсотків вартості матеріалів та робіт оплачують самі мешканці. За таких умов останнім доводиться "докладати" загалом уже не кілька сотень, а кілька десятків тисяч гривень. Такі суми, розділені на всіх жителів багатоквартирного будинку, цілком підйомні для них. Тож програма реальної допомоги землякам задля збереження та покращення стану їхнього житла у Лохвиці працює. І доводить свою ефективність.

Василь НЕЇЖМАК.

Фото з сайту Лохвицької міськради.