Полтавщина: Двоколісного коня можна припнути навіть на пляжі

Тільки за ініціативою "Велопроектування як спосіб зменшення впливу пандемії COVID-19", яку за фінансової підтримки міжнародної Програми розвитку ООН втілює в життя молодіжна громадська організація "За нами майбутнє", тут уже облаштували понад сотню велопарковок.

Власне, появою тих чи інших елементів велоінфраструктури у населених пунктах Полтавщини сьогодні вже нікого не здивуєш. Зрозумівши, що європейська "мода" на двоколісний безмоторний транспорт дійшла й до нас, останніми роками про певні зручності для його власників дбають і представники влади та політики (щоправда, в основному перед черговими виборами), і зацікавлені у відвідуванні їхніх торговельних закладів підприємці, й просто небайдужі активісти.

Однак зазвичай робиться це, м'яко кажучи, на аматорському рівні. Тобто без урахування реальних потреб "ощасливлених" ними земляків і місцевої специфіки, хаотично й безсистемно. Тож, скажімо, окреслення чи навіть будівництво велосипедних доріжок без розширення доріг і тротуарів нерідко створюють ще більшу небезпеку для всіх учасників руху. З'являються й незручні та малопривабливі майданчики для двоколісних коней.

На Полтавщині фактично першими відійшли від подібного аматорства саме в курортному Миргороді. Тож на продовження вже втілених у життя попередніх ініціатив міської влади та громадськості щодо будівництва велодоріжок та інших елементів такої інфрастурктури нещодавно розробили програму розвитку велоруху в громаді на 2021-2027 роки. За підрахунками експертів тут іще треба облаштувати понад чотири сотні (!) велопарковок.

Усе те потребує, звісно, додаткових зусиль і коштів. Але вони неодмінно окупляться реальними зручностями для земляків і численних гостей. Тим паче, що цю благородну справу готові підтримати фінансово міжнародні партнери. Тож робота з облаштування велопарковок у Миргороді триває. Вони з'являються вже навіть на місцевих пляжах (на знімку).

А тепер згадаймо, як дратує багатьох із нас поява просто на берегах водойм, де у спеку відпочивають люди, автомобілів. Чимало їхніх власників і пасажирів залюбки залишили б ті автівки вдома й пересіли на велосипеди. Та де припнути свого металевого двоколісного коня у пляжній зоні? Досвід Миргорода засвідчує, що зручне й безпечне місце для нього можна знайти практично повсюдно, зокрема й біля води.

Василь НЕЇЖМАК.

Фото з сайту Миргородської міськради.