Згадуємо кращих: як полтавці тріумфували на Олімпійських іграх

Починаючи з 1952 року представники Полтавщини беруть участь у Літніх Олімпійських іграх.

Цієї п’ятниці, 23 липня, у столиці Японії Токіо стартують Ігри XXXII Олімпіади. Цьогоріч у змаганнях, які раніше перенесли через пандемію на рік, візьмуть участь 158 спортсменів, 9 з яких представники Полтавщини.

Напередодні старту чергових Ігор пригадуємо успіхи полтавців на змаганнях минулих років.

Гельсінкі – 1952

На Олімпіаді 1952 року гімнастка Ніна Бочарова (народилася у Супрунівці), під керівництвом тренера Михайла Дмитрієва, стала другою після Гороховської в абсолютному заліку, вигравши вправи на колоді, а також здобувши золото в командному заліку. Крім того, вона здобула срібні медалі в опорному стрибку і в командному заліку в скасованій пізніше дисципліні — командних вправах із предметом.

У підсумку на рахунку представниці Полтавщини 2 золоті та 3 срібні нагороди.

Слід зазначити, що цьогоріч на Олімпіаді у Токіо виступить дев’ять спортсменів Полтавщини

Мельбурн – 1956

Віталій Романенко у стрільбі показав найкращий результат зі світовим і олімпійським рекордом.

Полтавець Леонід Бартенев став срібним призером в естафеті 4х100 м.

Рим-1960

Полтавець Леонід Бартенев повторив свій успіх, вдруге ставши срібним призером в естафеті 4х100 м.

Токіо – 1964

Георгій Прокопенко з Кобеляк став срібним призером змагань з плавання на дистанції 200 метрів брасом.

Мехико - 1968

Полтавець Володимир Стерлик здобув срібло в академічній греблі (дисципліна М8+, «вісімка»).

Мюнхен-1972

Уродженка Гадяцького району Катерина Куришко здобула золоту олімпійську медаль в парі з Людмилою Хведосюк-Пинаєвою нвеслуючи в байдарці-двійці на дистанції 500 метрів.

Багатоборець Борис Онищенко став олімпійським чемпіоном в командному заліку (спільно з Павлом Ледньов і Володимиром Шмельовим), а також виборов «срібно» в особистому заліку - захопивши лідерство після чотирьох видів, невдало виступив у легкоатлетичному кросі та програв угорцю Андрашу Бальцем.

Через 4 роки Онищенко став автором найгучнішого скандалу в історії Олімпійських ігор.

Москва – 1980

Володимир Кисельов переміг у штовханні ядра (21, 35 м), а Надія Ткаченко з Кременчука перемога у п’ятиборстві.

Цікаво, що багатоборка під час Олімпіади встановила особисті рекорди у всіх п'яти видах багатоборства, набравши 5083 очки, що стало світовим рекордом. Через те, що регламент проведення змагань з багатоборства був змінений відразу після Олімпійських ігор 1980 року, то перевершити результат Надії Ткаченко нікому не вдалося і вона є єдиною багатоборкою, що набрала понад 5000 очок[caption]

Сеул – 1988

Андрій Кузнєцов у складі волейбольної збірної СРСР здобув «срібло», поступившись у фіналі команді США 3:1 (13:15, 15:10, 15:4, 15:8).

Ріо-де-Жанейро – 2016

На Олімпійських іграх 2016 Дмитро Янчук разом з Тарасом Міщуком в першому заїзді фінішував другим, поступившись екіпажу з Бразилії, і до фіналу вийшов після перемоги в півфіналі. У фінальному заїзді українці фінішували третіми з результатом — 3 хвилини 45,949 секунди, знов відставши від бразильців і пропустивши на перше місце екіпаж з Німеччини.