Старосту Потоківського округу уповноважать на вчинення нотаріальних дій

Перспектива.

На засідання сесії Кременчуцької міської ради виносять проєкт рішення «Про уповноваження старости на вчинення нотаріальних дій».

У пояснювальній записці до нього йдеться, що у зв’язку з відсутністю нотаріусів у селах Потоки, Соснівка, Придніпрянське та Мала Кохнівка Потоківського старостинського округу, а також з відсутністю відповідального за зберігання та використання архівних документів, тож вчинення нотаріальних дій хочуть покласти на старосту Юрія Зорю.

«Громадяни, що мешкають у сільській місцевості не завжди можуть одержати належний доступ до нотаріальних дій, це пов’язано з недостатньою кількістю державних нотаріусів, до яких, здебільшого, звертаються соціально незахищені верстви населення, тому що послуги державного нотаріуса є дешевшими у порівнянні з послугами приватного нотаріуса. За цих умов проблема недостатньої кількості державних нотаріусів має вирішуватися шляхом збільшення кількості посадових осіб органів місцевого самоврядування, які виконують відповідні функції», - йдеться в пояснювальній записці.

Запропонований підхід до вирішення проблеми дасть змогу заповнити відсутність нотаріусів у сільській місцевості та віддалених районах, що в свою чергу забезпечить право громадян звертатися за вчиненням певного переліку нотаріальних дій.

Марина Соловей