Частина депутатів Полтавської міськради повідомила, що не прийдуть на сесію

Депутати трьох політичних партій у Полтавській міській раді повідомили, що не прийдуть на сесію. Засідання заплановане на 23 липня. Про це повідомили представники фракцій – Едуард Волков від «Рідного міста», Юліан Матвійчук від «Свободи» та Юрій Бражник зі «Слуги народу».

За словами депутата від «Свободи» Юліана Матвійчука, на сесію міськради не прийдуть 17 депутатів від трьох політичних партій. Відтак, завтра на сесії мають бути 25 обранців. Для того, аби зібрався кворум і засідання можна було розпочати, мають з’явитися щонайменше 22 обранці без урахування міського голови.

За словами Юрія Бражника, не йтимуть на засідання тому, що їхні звернення щодо влаштування роботи депутатських комісій не розглядають, а міський голова Олександр Мамай дату скликання сесії визначає, не порадившись із депутатами. Не прийдуть представники трьох фракцій лише на це засідання.

"Депутати не можуть фізично виконувати свої прямі обов’язки. Тому що комісії призначають на один і той же час, це дві і більше комісій. Тому що проєкти рішень публікують за кілька днів до комісії або навіть перед сесією. Тому що керівники комунальних підприємств, які належать людям, не пускають депутатів для того, щоб ті проконтролювали їхню роботу",– говорить депутат Полтавської міської ради Юрій Бражник.

У приймальні міського голови Олександра Мамая нам повідомили, що він зайнятий і не може поспілкуватися із журналістами. На телефонні дзвінки упродовж дня він не відповідав. Натомість секретар міськради та депутат із фракції «Європейської солідарності» Андрій Карпов сказав, що керівники комунальних підприємств мають звітуватися перед усіма депутатами, а не окремою групою. Щодо засідань постійних комісій він додав, що їх призначають голови цих комісій, тобто інші депутати, а не міський голова. Позицію ж депутатів не приходити на сесію – не підтримує, сказав Карпов.

"Коли вони не ідуть на сесію, вони не роблять гірше комусь: меру, секретарю міської ради, вони роблять гірше громаді. Але це абсолютно безвідповідальна позиція. Вони можуть прийти на сесію і голосувати за, проти або утриматися. Але за регламентом міської ради, за законом «Про місцеве самоврядування» депутат взяв на себе зобов’язання займатися проблемами громади", – говорить секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.

Нагадаємо, 23 липня має відбутися п’ята сесія Полтавської міськради восьмого скликання. Згідно з розпорядженням міського голови, розглянути мають понад пів сотні питань, що стосуються, зокрема, житлово-комунального господарства, бюджету та передачі у власність землі.