Полтавські комунальники розпочали тестування мереж: скільки будинків готові до початку опалювального сезону

Станом на 13 вересня до початку опалення готові 92% будинків у місті. Це 933 будинки з 1 тис. 14 житлових споруд. Про це розповів заступник начальника комунального підприємства «ЖЕО №2» Михайло Лукін.

Надалі «Полтаватеплоенерго» оприлюднить графік пробного запуску котелень. Дата початку опалювального сезону у Полтаві невідома. На Полтавщині орієнтовна дата – 15 жовтня.

Вартість опалення цьогоріч зросте. «Полтаватеплоенерго» рахує якою стане вартість опалення цьогоріч. Нові тарифи затвердить Полтавська обласна рада.

Очікуване зростання для полтавців – на 57-59%. Нині опалення коштує 1 тис. 596 грн за гігакалорію, але обґрунтованим тарифом за гігакалорію у «Полтаватеплоенерго» називають 2 тис. 500 грн. Наприклад, у минулому сезоні у трикімнатній квартирі в холодний місяць за опалення платили майже 2,5-3 тис. Якщо тариф зросте, то вартість послуг становитиме приблизно 6 тис. грн за місяць.

30 серпня під час апаратної наради стало відомо, що проблема з підготовкою до нового опалювального сезону у 109-мікрорайоні Полтави залишається нерозв’язаною. Перший заступник керівника Управління житлово-комунального господарства Олександр Попенко каже, що до котельної на Полтавському турбомеханічному заводі доставили котел, який придбали у 2020 році (для його встановлення у 2020 році розібрали одну зі стін). Тоді його не змогли встановити, бо не знайшли кран такої потужності. Його пошуком займаються зараз.