Владі Полтави доручили створити комісію з ліквідації стихійної торгівлі в громаді

Рішення про створення спеціальних комісій в громадах області ухвалили під час засідання регіональної комісії з надзвичайних ситуацій 10 вересня.

Полтавська громада має забезпечити контроль за роботою комісій з ліквідації несанкціонованої стихійної торгівлі. Якщо в роботі виникатимуть проблеми, необхідно звертатися до поліції й Держпродспоживслужби Полтавщини.

За рішенням комісії, у Полтаві необхідно контролювати безпеку та якість харчування у дитячих навчальних закладах та перевірити громадські колодязі. Підприємства, що подають питну воду населенню, повинні виконати лабораторний контроль за якістю питної води.

Які проблеми потрібно розв’язати, щоб ліквідувати стихійну торгівлю в центрі

Зношеність дорожніх знаків та розмітки. Представники поліції говорять, що значна кількість дорожніх знаків зношені, зафарбовані або демонтовані. Це впливає на безпеку дорожнього руху, а також на притягнення до відповідальності за незаконне розміщення об’єктів, де ведуть стихійну торгівлю.

До прикладу, вицвітання фарби на дорожніх знаках призводить до того, що вони не відповідають державним стандартам, а тому припиняють виконувати свою функцію і розглядаються, з юридичної точки зору, як металеві вироби. Тому дії, заборонені знаком у подібному стані, не зможуть розглядати як правопорушення.

Організація робіт з демонтажу. Деякі об’єкти, на яких ведуть стихійну торгівлю на вулицях Полтави, перебувають там протягом кількох місяців і довше. Перед демонтажем потрібно встановити власника і вийти з ним на зв’язок. Об’єкти, у яких не виявили власника, демонтуватимуть за рішенням комісії.

Щоб демонтувати незаконно встановлені об’єкти стихійної торгівлі на вулицях, потрібна техніка, а також місце, де їх зберігатимуть. Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста уклала договір з підрядною організацією, що надає послуги з демонтажу. Зберігати демонтовані об’єкти планують на базі КАТП-1628.

Відсутність альтернативи для торгівлі. Для того, щоб підприємці припинили вести стихійну торгівлю на вулицях, потрібно запропонувати їм альтернативне місце, де вони зможуть провадити свою діяльність. Одним із варіантів є перенесення точок торгівлі на окрему ділянку на вул. Київське шосе, 70, але наразі можливості зробити це немає через проведення робіт на аварійному колекторі.