Гроші на ремонт доріг у Полтавській громаді дадуть щонайшвидше наприкінці вересня

У Полтавській громаді зі 150 кілометрів шляхів, які перебувають на балансі Агентства місцевих доріг, близько 70% потребують ремонту. Це стосується шляхів між селами та райцентрами. Таке Суспільному повідомив директор обласного Агентства місцевих доріг Олексій Басан.

Центральний в’їзд у село Мильці Полтавської громади починається від траси Київ – Харків. Міжнародний шлях із гарним покриттям, а на дорозі до села асфальт пошкоджений, каже місцева жителька Олена Кальченко.

"Щодня доводиться користуватися маршруткою. У місто треба з'їздити, чи комунальні заплатити, чи в аптеку. Маршрутка коли їде із села в місто, у нас таке відчуття, що вона зараз розсиплеться. Оце така в нас дорога, у жахливому стані", говорить жителька села Мильці Полтавської громади Олена Кальченко.

Ремонтує дороги підприємство на умовах співфінансування із громадами. У Полтавській таких шляхів є 150 кілометрів. З них близько 70% потребує ремонту, каже Олексій Басан.

"Співфінансуванням громади (Полтавщини – ред.) виділили більше 100 мільйонів гривень. На сьогодні це майже 125 мільйонів гривень. Для порівняння – це громади, які приймали у цьому участь (у співфінансуванні ремонту доріг – ред.). Полтавська громада не виділила жодної копійки", говорить директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан.

Питання про співфінансування ремонту доріг у міській раді розглядали 14 вересня на засіданні комісії з питань містобудування. Її голова Олександр Івахов каже: чому такої співпраці не налагодили раніше, йому не відомо. Водночас профінансувати ремонти зможуть після відповідного рішення депутатів на сесії. Це щонайшвидше наприкінці вересня, додає він.

"Бюджетна комісія розгляне пропозиції і надасть чи навпаки їй нададуть цифри, які вона буде погоджувати або не погоджувати у програмі. Ще теж буде пріоритетність. На деякі дороги уже розроблені проєкти, але розроблені кілька років тому. Якщо їх перерахують, то це менше затрат, ніж створювати новий проєкт, знову прораховувати. Виділять пріоритети, якщо є проєкти, які вже в цьому році були зроблені, бюджетна комісія бачить цифри, узгоджує і рекомендує чи не рекомендує на сесію", говорить голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Олександр Івахов.

Скільки грошей зможуть спрямувати, поки не відомо, говорить голова комісії. Точну суму нині не можуть назвати і в Агентстві місцевих доріг, каже його керівник.

"Зекономлені гроші по громадах, які на сьогодні є, – це мільйон гривень. Можливо це буде і 2, і 3 мільйони, але це ми побачимо у вересні. Якщо будуть виділені кошти з громади на ямковий ремонт, щоб закрити ці проблемні питання, ми встигнемо їх зробити у вересні. Я думаю, на початку жовтня все буде закрито", говорить директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан.

За словами Олексія Басана, загалом на балансі підприємства на Полтавщині понад 7 800 кілометрів доріг. Цього року на умовах співфінансування місцеві дороги ремонтували у 51 громаді.