Проблеми з використанням бюджету. Державні аудитори виявили порушення під час закупівлі новорічних подарунків у Полтаві

Зміст

Про це відомо з висновків результату моніторингу Державною аудиторською службою.

Під час моніторингу аудитори перевіряли, чи не порушило комунальне підприємство «Добробут» вимоги розміщення інформації в закупівлі. Після початку моніторингу «Добробуту» надіслали запит з запитаннями. У відповіді про наявність річного плану підприємства полтавське підприємство надало недостовірну інформацію.

Головний державний аудитор Олексій Шкляр вказав, що порушення у закупівлі полягає в неефективному та нераціональному використанні бюджетних коштів. «Добробут» не надав обґрунтування технічних та якісних характеристик новорічних наборів, очікуваної вартості тощо.

У вересні Державна аудиторська служба України отримала повідомлення про наявність порушення законодавства у закупівлі. Загальна ціна наборів з цукерками – 3 млн 796 тис. грн. Їх купують за кошти громади. З тендерної документації закупівлі новорічних подарунків для дітей, відомо, що упаковка повинна містити відповідне макету зображення та написи. На новорічних подарунках школярам цьогоріч хочуть написати:

«З новорічними та різдвяними святами. З повагою, Олександр Мамай».

Міський голова Полтави Олександр Мамай сказав, що від написів відмовляться, бо він ухвалив «політичне рішення».Також він публічно повідомив, що новорічні поадунки закупить Департамент освіти, хоча «Добробут» й уклало договір з підрядником на постачання.

Очільниця Управління освіти Полтавської міської ради Оксана Трибрат каже, що створення «Добробуту» допоможе розпочати оновлення організації харчування у школах Полтавської міської територіальної громади. На практиці ж, замовлення та підряди цієї компанії отримують компанії, що створені з підприємством майже одночасно.