Опалювальний сезон у Полтаві стартував, але наразі в домівки тепло не піде

ІРТ-Полтава

На порядку денному засідання Полтавського міськвиконкому - одне питання - організація опалювального періоду 2021-2022 у місті Полтава.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ: В першу чергу я хочу, щоб розпочався опалювальний сезон із неділі в дитячих садочках і в лікарнях. Чому? Щоб на понеділок, коли діти прийдуть в дитячий садочок, щоб було уже тепло. Тому що діти роздягаються, і в лікарнях люди теж роздягаються. Що стосується шкіл. Ми прекрасно розуміємо, в школах ще більш-менш нормально. Ми будемо дивитись, але дамо цей тиждень для всіх організацій, які надають тепло і населенню, і бюджетним установам, заключить договора з НАК "Нафтогаз", тому що самі договора вже поприходили, але до них дуже багато запитань, до цих договорів.

Рішення розпочати опалювальний сезон 15 жовтня, говорить Олександр Мамай, зумовлене солідарністю з усією країною. Хоч, згідно із законодавством, опалення вмикається за умови середньодобової температури повітря +8 градусів упродовж трьох діб. Втім, зараз температурний режим дозволяє не вмикати тепло одразу всім. В пріоритеті - школи, садочки, лікарні. Відтак, номінально 15 жовтня рішення набуває чинності, але, говорить Олександр Мамай, полтавці вряд чи зрадіють опаленню в домівках за таких високих температур. Тому за ситуацією будуть спостерігати, і житловий фонд з опаленням буде за першої ж необхідності. Жодних складнощів, наголосив Олександр Мамай, наразі немає, всі підприємства готові, комунікації - теж. Заспокоїв міський голова і мешканців 109-го мікрорайону.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ: 109-ий мікрорайон буде повністю з теплом, тепло отримає саме в той день, коли його отримає вся Полтавська територіальна громада. День в день отримають тепло.

Звернув увагу Олександр Мамай й на заборгованість за комунальні послуги. По місту це - мільйони.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ: Тарифи ми піднімати не будемо, але, згідно тих тарифів, які були в минулому році, позаминулому році, то в мене прохання підійти зважено всіх мешканців і заплатити борги.

НАК "Нафтогаз" дає 45 днів відстрочки платежу. Тобто, після укладання договору, говорить Олександр Мамай, ми отримуємо газ, а платити за нього будемо через 45 днів. Тому і держава, і місто беруть на себе певну відповідальність. Втім, розрахунок за існуючими тарифами - обов’язок самих споживачів.