Олександр Мамай прокоментував можливість зростання вартості проїзду до 16 гривень

Зміст

Олександр Мамай сказав 23 листопада, що наразі спілкуються з перевізниками аби процес підвищення тарифів відтермінувати:

«Сьогодні я веду конкретні перемовини з усіма без виключення перевізниками і ми рахуємо, для того, щоб як мінімум відтермінувати це підняття тарифів. Найближчим часом це робитися не буде».

Міський голова сказав, що потрібно враховувати зростання тарифів на паливо та карантинні обмеження, які впливають на роботу перевізника:

«Ми теж повинні розуміти, коли газ коштував 12 грн, то зараз коштує 38 грн. Сьогодні в часи пандемії їх штрафують, тому що не можна, щоб люди стояли в маршрутках, тільки сидячі місця. Ми прекрасно розуміємо, що перевізник додатково не довозить певних коштів. Якщо ви звернули увагу, що великі автобуси уже зійшли з маршрутів, тому що вони вкрай збиткові нині».

Зі слів Олександра Мамая стає зрозуміло, що зростання тарифів – це питання часу. Проте на скільки і коли зросте вартість проїзду наразі невідомо:

«Я слідкую, як в Києві збираються підняти тариф. Сьогодні мер Києва Віталій Кличко теж відклав це питання до весни. Будемо намагатися протягнути, але ми повинні прекрасно розуміти перевізник він все одно в душі бізнесмен. Якщо він буде працювати в збиток, то він буде працювати в збиток недовго».

Як стало відомо ЗМІСТу у жовтні, полтавські перевізники просять владу підняти тариф на проїзд у маршрутках до 16 грн. Нині тариф у тролейбусі становить 6 грн, а в автобусі – 8 грн. Їх затвердили 15 липня. Відомостей про нові обрахунки нині немає.

Тариф у 8 грн для автобусів та маршрутних таксі називали нерентабельним і таким, що просто дає змогу «вийти у нуль» під час громадських обговорень влітку 2021 року.

Основними факторами, що тоді суттєво вплинулина прохання перевізники щодо тарифів є: запровадження карантинних заходів, зростання розміру мінімальної заробітної плати та середньомісячної заробітної плати, збільшення ціни на електричну енергію, збільшення ціни на паливо-мастильні матеріали, у тому числі на газ, також зростання цін на шини, акумулятори та запасні частини тощо.