Кого не штрафують за допомогою камер автофіксації на дорогах Полтавщини

Зміст

Про це повідомив перший заступник Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Система автоматично фіксує всі транспортні засоби, які порушили правила на дорогах, зокрема перевищили швидкість.

Автомобілі швидкої медичної допомоги за умови увімкнення проблискового маячка мають право, відповідно до пункту 3.1 Правил дорожнього руху, виконуючи невідкладне службове завдання, відступати від вимог деяких розділів ПДР, які стосуються дорожніх знаків, розмітки, швидкості тощо.

«Якщо швидка допомога фіксується камерою автоматичної фіксації, проте рухається з увімкненими проблисковими маячками, то матеріали не складаються. Але трапляється, що це непомітно на фото або інспектор не визначив це візуально. Тоді керівник юридичної особи, на яку зареєстроване авто, може звернутись із заявою щодо оскарження такої постанови й така постанова буде скасована», – каже Олексій Білошицький.

За його словами, такі заяви вже надходили. За результатами розгляду постанови скасовуються. Станом на 18 листопада скасували 49 постанов.

Також Олексій Білошицький говорить, що Департамент патрульної поліції України ініціював зміни до наказу МВС 02.03.2021 № 166 щодо запровадження державних номерних знаків спеціально для карет швидкої допомоги:

«Це дозволить зовсім звести нанівець такі випадки».

Нагадаємо, в Україні планують встановити 220 камер фотовідеофіксації. Зокрема, у Полтавській області працюватиме 18 комплексів автоматичної фіксації. Наразі запрацювали 13 комплексів.

За період з 1 до 31 жовтня на Полтавщині уповноважені поліцейські винесли 17 тис. 329 постанов про адміністративні правопорушення, які зафіксували комплекси автоматичної фіксації порушень ПДР.