У комунальному транспорті Полтави тестують електронний квиток

Зміст

Пасажири оплачують проїзд готівкою та отримують два квитки: звичайний та електронний. Керівник КП «Полтаваелектроавтотранс» Євгеній Зайцев сказав ЗМІСТу, що ручні валідатори наразі лише тестують. Це не означає, що від сьогодні у всьому комунальному транспорті почне діяти е-квиток. Точна дата впровадження валідаторів у громадському транспорті наразі невідома.

Впровадженням електронного квитка у місті займається ТОВ «Фарго сістемс». Наразі ЗМІСТ намагається отримати коментар керівника підприємства Максима Голдиша.

Після впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті усіх форм власності в Полтаві введуть в дію нову маршрутну мережу. У новій мережі працюватиме 10 тролейбусних та 34 автобусних маршрутів.

Нагадаємо, 10 серпня конкурсна комісія обрала компанію-переможця, яка здійснюватиме справляння плати за транспортні послуги в безготівковому вигляді. За результатами голосування комісії, переможцем стало ТОВ «Фарго сістемс». Компанія отримуватиме 9,9% від вартості квитка. З цих 9,9% частину (2%) забирає банк. Ще 38% податків. Частину коштів витрачатимуть на процесинг, а компанії лишиться 2% з цих 9,9%.

ТОВ «Фарго сістемс» запровадженням електронного квитка займатиметься спільно з дилером SymbolTransport. Ця компанія реалізовувала схожі проєкти в українських містах.

Згідно з умовами договору, документ діятиме десять років. Якщо за місяць до закінчення дії договору жодна сторона письмово не повідомить про його розірвання, то угода продовжиться на 5 років. Розірвати договір з компанією можна буде лише через суд.

ТОВ «Фарго Сістемс» має виготовити електронні квитки усіх необхідних видів. Серед них є багаторазові та разові не персоніфіковані, багаторазові персоніфіковані, службові, пільгові та інші. Компанія має облаштувати пункти видачі, продажу та поповнення електронних квитків (ПВППЕК). Реалізація електронних квитків та тарифних пакетів має проводитися через пункти постійно.

ЗМІСТ поговорив з ексначальником відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку Артемом Іванюком про зміни у громадських перевезеннях, на які очікувати містянам надалі.