На Полтавщині впроваджують понад 80 проєктів із залученням коштів міжнародних організацій

Новини Полтавщини

На Полтавщині впроваджують понад 80 проєктів із залученням коштів міжнародних організацій
Наразі на території Полтавської області впроваджують понад 82 проєкти із залучення міжнародної технічної та фінансової допомоги.

Стратегічними партнерами області виступають: Європейський Союз - 29 ініціатив, Уряд Федеративної Республіки Німеччини - 13 ініціатив, Уряд США - 9 ініціатив, Уряд Швейцарської Конфедерації - 7 ініціатив, Уряд Канади - 4 проєкти, Уряд Швеції - 3 проєкти, та багато інших міжнародних партнерів. Про це 24 листопада говорили під час круглого столу із залучення міжнародної технічної та фінансової допомоги для розвитку громад та територій, повідомили у Полтавській ОДА.

"Питання залучення ресурсів партнерів з розвитку, в тому числі й міжнародних є надзвичайно актуальним для нашої області. Адже часто саме грантові ресурси, міжнародна технічна та фінансова допомога мають вагоме значення для фінансування різноманітних проєктів у сфері місцевого розвитку", - зазначив заступник голови Полтавської ОДА Максим Калінін.

Також він додав, що до участі в круглому столі, крім представників 60 територіальних громад області запрошено директорку компанії "Центр розвитку "ЧАС ЗМІН", засновницю Школи з написання грантових проєктів пані Мар’яну Кобелю, яка розповіла про основні аспекти успішного залучення в громади міжнародної фінансової допомоги.
Наразі із 60 територіальних громад області 34 є активними учасниками залучення міжнародних грантових коштів. Серед лідерів - Миргородська територіальна громада, яка на сьогодні реалізує 15 міжнародних проєктів, Кременчуцька, Полтавська та Пирятинська – по 10 проєктів, розповіла в.о. директора Департаменту економічного розвитку та залучення інвестицій Полтавської ОДА Олена Онупко.

Нагадаємо, найближчим часом планують відкриття проєкту "Програма з відновлення України", яка фінансується Європейським інвестиційним банком. Територіальні громади області, які подадуть якісні проєкти та виграють гранти матимуть можливість залучити кошти на будівництво чи відновлення лікарень, шкіл, будинків культури, житла для внутрішньо переміщених осіб, проведення заходів з енергоефективності. Оголошення про відкриття програми відбудеться вже найближчим часом.

"З метою широкого інформування зацікавлених груп Департаментом економрозвитку наразі розробляється щомісячний інформаційний вісник «Актуальні гранти», який можна буде завантажити зі сторінки Департаменту в соціальній мережі", - додала Олена Онупко.

Фото: Полтавська ОДА