У місті на Полтавщині перевізники оголосили безстроковий страйк через тариф на проїзд

Зміст

Про це повідомило видання «Реальні Лубни» 24 листопада.

Зараз у Лубнах вартість проїзду по місту становить 8 грн. Перевізники подали розрахунки щодо підвищення плати до 10 грн.

Голова постійної депутатської комісії з питань транспорту Лубенської міської ради Віталій Крамаренко 25 листопада розповів ЗМІСТу, що напередодні страйку два міських перевізники подали розрахунки щодо нового тарифу у розмірі 12 грн і пройшли регуляторну процедуру для розгляду на засіданні виконавчого комітету. За словами депутата, під час громадських обговорень тарифу письмові заперечення від громадян не надходили:

«Під час регуляторної процедури офіційно не було жодного зауваження від громадян. Однак, як завжди, вони більш активні в соцмережах. Там була хвиля обурення, що це дуже дорого. Люди у Лубнах мають малі доходи, населення міста переважно з середньою й малою заробітною платою. У нас значна частина пенсіонерів і пільговиків, і в зв’язку з цим була значна протестна хвиля на рівні соцмереж».

Віталій Крамаренко каже, що після цього на рівні виконкому і комісії відбулися перемовини з перевізниками, де домовилися про зменшення тарифу зважаючи на зниження ціни на газ. Перевізники подали на виконком нові розрахунки на рівні 10 грн.

24 листопада відбулося засідання виконкому Лубенської міської ради, на якому затвердити тариф на проїзд не вдалося. Проєкт рішення підтримали 6 із 32 членів виконавчого комітету.

«Дивна позиція тому, що пройшовши процедуру обговорення на рівні виконавчої влади, вчора не було заперечень щодо 10 гривень. Однак міський голова, керуючий справами виконкому, перший заступник, профільний заступник з діяльності, теж утрималися, не проголосували. Партія влади чи частка влади, представлена в виконкомі, теж вчора не голосувала», – говорить Віталій Крамаренко.

Через незатвердження нового тарифу перевізники оголосили безстроковий страйк на період, доки не затвердять економічно обґрунтовані тарифи.

«Виконавча влада ніяк не реагує. Наскільки мені відомо, виконком не готовий і навіть категорично проти проведення позапланового виконкому для повторного розгляду цього питання. Позицію перевізників ми сьогодні побачили», – каже депутат.

За словами Віталія Крамаренка, Лубни на сьогодні не мають альтернативи приватним перевезенням громадян, бо власного комунального громадського транспорту місто не має. Депутат говорить, що транспортна комісія пропонувала на випадок подібних ситуацій залучати мережу шкільних автобусів на період дистанціного навчання у закладах освіти. Цей транспорт міг би забезпечити підвезення підвезення соціально важливих категорій працівників.

Нагадаємо, що у квітні перевізники також відмовлялися обслуговувати маршрути громадського транспорту через карантинні обмеження «червоної» зони.