У справі щодо полтавського депутата Диканя і посадовця Шевельова просили відводу судді

UA: Cуспільне мовлення

В Октябрському райсуді Полтави просили про відвід слідчого судді Едуарда Сініцина від розгляду справи полтавського депутата Євгена Диканя та начальника управління з питань містобудування та архітектури Миколи Шевельова. Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду. Їх, обвинувачують в отриманні неправомірної вигоди від полтавського підприємця.

Змінити суддю просив представник потерпілого, з якого імовірно вимагали гроші, Віталій Арзуманян. За його словами, це через те, що у справі розпочали два кримінальні провадження, і обидва розглядає суддя Сініцин.

"Комп'ютер визначає, на якого суддю потрапляє справа. У нас відбулась така ситуація, що зі старого кримінального провадження було виокремлене нове кримінальне провадження під новим номером. Відповідно, в даному випадку система повинна була здійснити новий автоматичний розподіл справи і не визначати дану справу, так би мовити, за замовчуванням, за суддею Сініциним. Буде вирішуватися питання, чи були порушення під час здійснення автоматичного розподілу справи", - говорить представник потерпілого Віталій Арзуманян.

Клопотання про відвід має переглянути інший суддя Октябрського райсуду. Хто це буде, поки не відомо. Якщо порушень він не виявить, то справу посадовців і далі буде розглядати Едуард Сініцин.

Що відомо: Депутата Полтавської міської ради Євгена Диканя та начальника управління з питань містобудування та архітектури Миколу Шевельва підозрюють у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди за видачу підприємцеві дозвільних документів на благоустрій та будування. За даними слідства, гроші отримали від полтавського підприємця Івана Сасіна. Це 5 тисяч доларів. 2 вересня, у приміщенні міської ради, автівці та закладі, який належить депутату, влаштували обшуки. 4 вересня суддя Едуард Сініцин обрав Євгену Диканю запобіжний захід – це два місяці тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 681 тисяча гривень, яку депутат сплатив. Іншому підозрюваному Миколі Шевельову цей же суддя запобіжний захід не призначив. Це аргументував відсутністю доказів, які вказували б на правопорушення. Обоє підозрюваних свою причетність до хабарництва не визнають. Правоохоронці розслідують справу за частиною третьою статті «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». За це передбачено від п’яти до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.