Полтавська влада вважає, що публічно продавати місця для МАФів на аукціонах незаконно

Зміст

Про це відомо з засідання комісії з питань містобудування Полтавської міської ради, що відбулася 12 січня.

Автор проєкту рішення Вадим Ямщиков отримав відповідь начальниці юридичного управління виконкому Інни Сороки. У документі вказано, що запропонований проєкт рішення потребує доопрацювання й у нинішньому вигляді не узгоджується з законодавством. Юристи вважають, що запропонований порядок розміщення МАФів не можна впровадити, бо:

депутат не підготував аналіз регуляторного впливу і це рішення непослідовне;не оприлюднювали проєкт регуляторного акту;проєкт має узгоджуватися з Правилами благоустрою Полтави та положенням про розміщення тимчасових споруд;існування Комплексної схеми розміщення пересувних тимчасових споруд у Полтаві не передбачено.

Перша частина відповіді юридичного відділу. Фото надав Вадим Ямщиков

П'ята частина відповіді. Фото надав Вадим Ямщиков

«Я подав проєкт рішення, що в Полтаві всі тимчасові споруди просто були через аукціон і ми закрили можливість кумівства раз і назавжди і прості підприємці могли чесно отримати дозвіл на розміщення. Знайшли купу проблем як це не працює. Я не розумію, Луцька чи Тернопільська міські ради – це злісні порушники закону? У них свої закони? Подивіться у них аукціони, як дають дозволи. У Полтаві знадобилося 2 листки, щоб пояснити чому це не можна. Подумайте як вони бояться, бо це їхні гроші і вони на цьому заробляють, тільки собі хочуть розміщувати ці споруди. Днями публікували статистику про молодь нашу та айтішників. Полтава завжди в останніх місцях, бо молодь, скажу на слемі, хоче звідси звалювати, бо бізнес тут вести неможливо».

Після обговорення проєкту, на комісії депутати вирішили рекомендувати виконкому таки розпочати процедуру регуляторного акту щодо розміщення МАФів.

Що відомо про цю ініціативу

Ініціатива віддавати землю в громаді під МАФи потрібно публічно і через аукціони, аби кожен підприємець мав можливість позмагатися за право оренди земельної ділянки:

«Цей регуляторний акт спровокувала соціальна напруга і громаді через незрозумілу систему встановлення МАФів. Тим паче коли це право отримують люди з близького кола до міського голови. Управління архітектури має підготувати проєкт, депутати затвердити, щоб історія з тимчасовими спорудами нарешті стала публічною», – каже Вадим Ямщиков.

Згідно з запропонованим порядком, пропонують на території громади здавати землю під МАФ через «Прозорро.Продажі» й створити Комплексну схему розміщення пересувних тимчасових споруд.

Серед запропонованих вимог до споруд є:

МАФи повинні гармонійно вписуватися в навколишнє середовище, відповідати необхідним естетичним, санітарним вимогам та повинні бути виконані з застосуванням переважно сучасних матеріалів;розміщення кількох споруд здійснюється в єдиному архітектурному виконанні;холодильне та інше обладнання, поряд з МАФом, займає не понад 25% наданої площі;біля кожної споруди власники повинні встановлювати урну для сміття;на доступному для огляду місці повинна бути розміщена інформація про власника;коли споруда перешкоджає проведенню реконструкції або ремонту інженерних мереж вулиці, тимчасово змінюється її розташування;під час проведення аварійних ремонтних робіт власник споруди повинен тимчасово припинити підприємницьку діяльність тощо.

Розмір стартової ціни орендної плати за земельну ділянку має становити 12 % від нормативно грошової оцінки земельної ділянки в рік, а самовільно розміщені МАФи демонтуватимуть.

Електронні торги на право МАФів пропонують проводити Управлінню містобудування та архітектури системи ProZorro.Продажі.Брати участь в аукціонах зможуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці. Потім протокол про результати також оприлюднюють у системі, а Управління матиме:

протягом 10 робочих днів після публікації підписаного протоколу передати документи для укладання договору;протягом 20 робочих днів опублікувати підписаний з переможцем договір.

Після укладення договору переможець торгів має звернутися до Управління містобудування та архітектури для отримання паспорта прив’язки. Якщо орендар порушує договір (порушення вимог щодо зовнішнього вигляду, конструкцій, матеріалів та умов функціонування, призначення, сплати коштів за користування окремими елементами благоустрою) договір розривають, а сплачені кошти не повертають.