У Полтаві тривають обговорення щодо закриття міського сміттєзвалища та будівництва заводу

Зміст

Представники обласної влади та робочої групи Макухівки обговорили питання закриття і рекультивації міського сміттєзвалища та пошуку земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу в Полтавській громаді.

Виконувач обов’язків голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін говорить, що наразі розробили проєкт тристороннього Меморандуму про співпрацю між Полтавською ОДА, Полтавською міською радою й ініціативною групою жителів Макухівки.

«Проєктом передбачено дорожню карту дій для закриття й рекультивації сміттєзвалища. Переважна більшість кроків – компетенція органів місцевого самоврядування, адже питання управління відходами – їх зона відповідальності. При цьому необхідно врахувати потреби жителів Макухівки».

Меморандум охоплює два напрямки роботи: перший – приведення наявного сміттєзвалища в належний санітарний стан, розробка проєкту його подальшого закриття і рекультивації території. другий – будівництво сміттєпереробного заводу.

За словами Євгена Грекова наразі проаналізували кілька ділянок, де міг би розміщуватися сміттєпереробний завод.

«Усі вихідні дані надали команді експертів, яка працює над розробкою попереднього техніко-економічного обґрунтування. Його проводять за грантові кошти, виділені європейськими партнерами. Фахівці аналізуватимуть, які з варіантів є більш прийнятними з економічної, технічної точок зору й визначатимуть найбільш доцільну, ефективну й безпечну технологію перероблення сміття».

Представниця ініціативної групи Макухівки Влада Орлова говорить, що взяли на опрацювання Меморандум, щоб внести корективи та надати рекомендації, адже наразі їх не влаштовує той варіант який є. Щодо будівництва сміттєпереробного заводу в Макухівці представники ініціативної групи кажуть, що вони категорично проти цього. Надалі планують зустріч із представниками влади міста та області.

Нагадаємо, північна екологічна фінансова корпорація виділила 40 тис. євро. Завдяки цим коштам Департамент будівництва Полтавської облдержадміністрації та «Полтаватеплоенерго» розробляють техніко-економічне обґрунтування. Завдяки цьому визначать завод з якою технологією будуватимуть під Полтавою:

пряме спалювання несортованого сміття. Nefco пропонують технологію прямого спалювання з опрацюванням подачі температурних режимів, створення когенерації, яка виробляє електроенергію;спалювально-сортувальний. Потребує значніших витрат, бо до цього підприємства потрібно ще одне, яке сортуватиме сміття і подаватиме на спалювання оброблене. Потім відбувається сортування залишків на метал, скло та інші матеріали для подальшого використання.

Детальніше за посиланням.