Полтавська міська влада хоче виділити мільйон гривень на висвітлення своєї діяльності

Зміст

Про це відомо з проєкту рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради. Як повідомив секретар міської ради Андрій Карпов, його розглядатимуть на засіданні 12 травня.

1 млн грн на Програму висвітлення діяльності планують виділити з бюджету громади. Згідно з документом, метою є «забезпечення відкритості і прозорості у діяльності міської ради».

За ці кошти хочуть висвітлювати діяльність міської ради, міського голови, комісій ради, депутатів, виконавчих органів і посадових осіб, органів самоорганізації населення. Пріоритетами у висвітленні вважатимуть ухвалені рішення міськради, програмні документи та інші рішення. Також серед головних тем є інформування про підготовку, перебіг та результати сесій і пленарних засідань міської ради, інформування про культурне життя міста й громадських слухань тощо.

Висвітлення планується у місцевих засобах масової інформації (телебачення, радіо, преса). У програмі вказано, що висвітлення має бути об’єктивним й не може оприлюднюватися негативна інформація про «інших суб’єктів системи місцевого самоврядування» у Полтаві.

Чітких показників ефективності програми у проєкті рішення немає. У виконкомі вказують, що завдяки програмі очікується:

«налагодження ефективної системи громади про роботу міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб;запровадження постійного діалогу міської влади з громадою міста з метою залучення широких верств населення до обговорення та участі у вирішенні питань місцевого значення;підвищення результативності виконання міською владою своїх завдань та збільшення відповідальності у її представників перед громадою міста;створення об’єктивної суспільної думки стосовно органів місцевого самоврядування і підвищення рівня довіри громади до них на основі отримання повної та всебічної інформації про їх діяльність»

По виконанню програми, пресслужба міськради матиме прозвітувати про ефект. Чи ухвалять виділення 1 млн грн на висвітлення діяльності стане відомо 12 травня.

Паспорт програми

Нагадаємо, у 2021 році на висвітлення діяльності міської ради планували витратити 4,5 млн грн. Потім, після критики з боку депутатів, 4 млн грн перенаправили на фінансування програми ОСББ й на висвітлення діяльності запланували 500 тис. грн.

Керівниця пресслужби Полтавської міськради Аліна Рябокінь розповідала депутатам, що витрати на висвітлення діяльності передбачені законодавством. Річ у тому, що інформацію про діяльність влади громади необхідно висвітлювати у різних ЗМІ, а для цього необхідно їм платити.

Під час обговорень у міськраді депутати говорили, що висвітленням має займатися пресслужба, у якій працює 5 спеціалістів без додаткових витрат, а обов’язкове публікування документів коштуватиме значно дешевше. З інформаційного запиту ЗМІСТу також відомо, що на діяльність пресслужби у 2020 році Полтавська міська рада витратила 1 млн 131 тис. грн (це кошти на заробітну плату керівнику пресслужби та трьом спеціалістам).

На заходи програми висвітлення діяльності ради та фінансову підтримку медіа у 2020 році витратили 421 тис. 472 грн. Серед цих заходів і утримання сайту Полтавської міської ради.