Незабаром кременчужани побачать список вулиць, які планують декомунізувати

Кременчуцька газета

Якщо виникатимуть дискусії за те чи інше перейменування, імовірно, опублікують голосування на сайті мерії.
Доки по всій країні паралельно з війною відбувається декомунізація топонімів, даний процес не оминув і Кременчук. Чимало назв вулиць у місті було перейменовано раніше, починаючи з 2014 року та початку війни з росією. Проте в останні місяці це питання активніше обговорюють у соцмережах, а кременчуцькі громадські діячі, депутати та люди, небайдужі до історії, пропонують свої версії.
Кременчуцька газета дізнавалася, коли остаточний перелік, запропонований до перейменування, зможуть побачити всі містяни.
За словами секретаря міськради Юрія Гриценка, членам комісії по перейменуванню було відправлено першопочатковий список змін. На сьогодні це близько 130 назв у місті, які підлягають декомунізації.
«Тобто, по кожній вулиці, яку вирішили перейменувати, ми додали збоку історичну назву (чому вона так називалась першопочатково) та зразки для перейменування -з тих пропозицій, які були надані раніше Українським товариством та іншими діячами. Далі ми додамо їхні правки та пропозиції, відпрацюємо і упродовж десь двох тижнів опублікуємо це на сайті мерії», - прокоментував він.

Гриценко додав, що до виконкому уже звернулося багато бажаючих, хто хоче долучитися до обговорення та що незабаром буде анонсована зустріч, до якої зможуть долучитися бажаючі.
«Грубо кажучи, це буде перший етап. Другий етап – це вирішення спірних моментів, наприклад, шляхом голосування на сайті, адже думки по назвах можуть розділятися. І третє – будуть залишені деякі вулиці - для перейменування на честь нових кременчуцьких Героїв України, адже війна триває», - підсумував він.

Нагадаємо, Назвати іменем Тьомкіна, Стуса, Сліпака чи Бандери - у Кременчуці продовжуються жваві дискусії про перейменування бульвару Пушкіна
Чи потрібно зносити пам'ятник Пушкіну у Кременчуці - результати опитування
У Кременчуці не треба формально підходити до переменнування вулиць - позиція депутатки
У списки для перейменування топонімів у Кременчуці пропонують внести назви деяких міст-побратимів
Чому пам’ятники Пушкіну є, а Шекспіру немає: громади мають визначитися, які монументи зносити, - Лунін

Ліна Романченко