Сім’я отруїлася грибами, одна дитина померла

Неблагополучна сім’я з Олександрівки Добрянської громади отруїлася грибами, які назбирав у лісі глава сім’ї. Мати дітей каже, що відварила їх та зварила з картоплею і тверджує, що самі гриби діти не їли, тільки картоплю. Як наслідок – п’ятирічна дівчинка померла у лікарні, а двох дітей віком 3 та 6 років реанімаційними автомобілями з обласної дитячої лікарні відвезли до столичної спеціалізованої лікарні «Охматдит». Ще один хлопчик, семимісячний, перебуває в обласній лікарні виключно через те, що є нетранспортабельним. Як повідомили в лікарні, він перебуває на апараті штучної вентиляції легень.

Біолог з Чернігівського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Юрій Карпенко пояснив, що родина їла не зморшки, як думав глава родини, а отруйні строчки. «Цей гриб небезпечний для печінки людини і для нервової системи. Невеликі концентрації можуть викликати блювоту, порушення травної системи. Більш великі концентрації сприяють тому, що людина може впадати у кому. Токсини не утилізуються і термічно не знешкоджуються», – розповів Юрій Карпенко.

За словами Юрія Карпенка, їстівний гриб має характерну видовжену ніжку та конічну шапочку. Строчок же схожий на мозок людини.

Як розповіла староста села Наталія Бочарова, ця родина з 2012 року перебуває на обліку соцслужб. Шість років тому було ініційовано позбавлення батьківських прав, але суд став на сторону батьків. Нині мати цих дітей вагітна шостою дитиною.

Василь ЧЕПУРНИЙ,

Чернігівська область.

На фото: Чернігівська обласна дитяча лікарня, де намагалися врятувати отруєних дітей.

Фото Суспільне\Чернігів.