На Рівненщині вилучено понад 60 тонн фальсифікованого алкоголю

За процесуального керівництва обласної прокуратури за 5 місяців 2021 року розпочато 21 кримінальне провадження за фактами незаконного виготовлення, транспортування та збуту фальсифікованої алкогольної та тютюнової продукції.

В ході розслідування цих кримінальних проваджень виявлено та вилучено 60 з половиною тонн підробленого алкоголю та майже 34 тисячі пачок цигарок, орієнтовною вартістю близько 13 млн гривень. На вилучене майно судом накладено арешт.

Окрім того, цьогоріч до суду з обвинувальними актами направлено 13 кримінальних проваджень цієї категорії, у тому числі 2 – щодо  організованих злочинних груп.

Вироками судів частину злочинців вже засуджено до покарань у вигляді штрафів на загальну суму у майже пів мільйона гривень із конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.

Також з початку року припинено роботу 4 сайтів, через які реалізовувалась фальсифікована алкогольна продукція, шляхом накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності.

Крім того триває боротьба з незаконними АЗС. Так, цьогоріч під час санкціонованих обшуків виявлено та вилучено 21 євро куб, об’ємом по 1000 л кожен, в яких знаходилось понад 15 тонн дизпалива та бензину.