На Рівненщині розпочинає роботу Центр контролю та профілактики хвороб

Сьогодні в області розпочинає роботу Державна установа «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров‘я України» (ОЦКПХ).

Установа об’єднає обласний лабораторний центр та центр громадського здоров’я. Виконання обов‘язків генерального директора Рівненського ОЦКПХ покладено на головного санітарного лікаря області Романа Сафонова.

«Взамін ліквідованої санітарно-епідеміологічної служби в Україні не всі функцій були передані до нових реформованих контролюючих органів. Ситуація із пандемією Covid-19 показала, що все таки необхідний інфекційний контроль та належний епідемічний нагляд, аби запобігати подібним спалахам. Водночас, інспекторських функцій ми здійснюватимемо – вони як і раніше покладені на Держпродспоживслужбу. До речі, подібні установи створені в Європі та США», – прокоментував Роман Сафонов.

Центр створений відповідно до наказу МОЗ України від 2 червня 2021 року №1103 шляхом переформатування Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України». До звичних для установи функцій додаються питання імунопрофілактики, промоції здоров‘я, що були у віданні Центру громадського здоров’я.

Загалом на Центр покладені функції у сферах: забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту населення від інфекційних хвороб, запобігання та профілактики неінфекційних захворювань, біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, промоції здорового способу життя та запобігання факторам ризику, боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани в сфері охорони здоров’я.