У Рівному стартував проєкт «Рівне та рівняни у фотографіях» із сімейних архівів

Нова культурна практика стартує у Рівному. Йдеться про цифрове документування історії Рівного та його жителів через оцифрування фотографій із сімейних архівів рівнян. Офіційно оголосили про старт проєкту Цифрова пам'ять Рівного: створення онлайн-платформи Рівне та рівняни у фотографіях сьогодні під час пресконференції у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Його авторка завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Олена Самсонюк розповіла, що на онлайн-платформі буде представлено понад 2000 фотографій із сімейних архівів рівнян. Вони будуть ілюструвати різні аспекти і сфери життя громади та міста у різні історичні періоди, починаючи з кінця XIX ст.

- Ми хочемо охопити весь період, починаючи з часу, коли були відкриті перші фотостудії у місті. Наразі вже опрацьовано понад 300 фотографій. Зауважимо, що всі фотографії будуть розміщені у реальному розмірі. Запрошуємо всіх рівнян долучитися до цього проєкту. Адже важливо зберігати наше національне надбання і культурну спадщину, - додала Олена Самсонюк.

Новий проєкт комунального підприємства Рівненська обласна наукова бібліотека підтриманий грантом голови обласної ради та грантом голови ОДА для реалізації творчих проектів у галузі літератури, театрального, музичного, образотворчого мистецтва, хореографії, народного мистецтва та кінематографії на 2021 рік.

Перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк привітав ідейників проєкту зі стартом.

- Я особисто складно уявлявав, який це має бути проєкт. Однак зараз я можу сказати, що це не просто шедевральний проєкт - це масштабний проєкт, який буде реалізовуватися точно не один рік. Переконаний, що після реалізації цього проєкту у Рівному його потрібно буде розширювати в межах області. Дякую усім організаторам за ідею та реалізацію, - сказав Сергій Свисталюк.

Також він відзначив високий розвиток КП Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

Якщо хтось каже, що бібліотеки віджили своє, то наш комунальний заклад точно рухається вперед, - зауважив перший заступник голови обласної ради.

Онлайн-платформа Рівне та рівняни у фотографіях буде розділена на розділи, зокрема:

- Рівняни: видатні особистості, рівненські родини;

- Світське життя: паради, свята;

- Культурне життя: бібліотеки, театри, музеї, цирки, галереї;

- Економічне життя: підпримєство господарство та ін.;

- Релігійне життя: сакральні об'єкти, конфесії;

- Соціальне життя: заклади харчування, лікарні, школи, дитячі садки;

- Природні об'єкти: парки, річки, озера, міські пейзажі, тварини;

- Вулиці, будівлі: види міста, об'єкти інфраструктури, будинки рівнян;

- Фотолистівки та інша друкована продукція.

Для того, щоб долучитися до проєкту є два варіанти:

Принести у бібліотеку фотографії та заповнити анкету, яка буде засвідчувати вашу згоду на публікацію;

Заповнити анкету онлайн на сайті та надіслати відскановане фото за вказаними параметрами.