У Рівному стартував проєкт «Рівне та рівняни у фотографіях»

Нова культурна практика стартує у Рівному. Йдеться про цифрове документування історії Рівного та його жителів через оцифрування фотографій із сімейних архівів рівнян.

Про це інформує Рівненська обласна рада. Офіційно оголосили про старт проєкту «Цифрова пам’ять Рівного: створення онлайн-платформи «Рівне та рівняни у фотографіях» сьогодні під час пресконференції у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Його авторка завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Олена Самсонюк розповіла, що на онлайн-платформі буде представлено понад 2000 фотографій із сімейних архівів рівнян. Вони будуть ілюструвати різні аспекти і сфери життя громади та міста у різні історичні періоди, починаючи з кінця XIX ст. – Ми хочемо охопити весь період, починаючи з часу, коли були відкриті перші фотостудії у місті. Наразі вже опрацьовано понад 300 фотографій. Зауважимо, що всі фотографії будуть розміщені у реальному розмірі. Запрошуємо всіх рівнян долучитися до цього проєкту. Адже важливо зберігати наше національне надбання і культурну спадщину, – додала Олена Самсонюк. Новий проєкт комунального закладу «Рівненська обласна наукова бібліотека» підтриманий грантом голови обласної ради та грантом голови ОДА для реалізації творчих проектів у галузі літератури, театрального, музичного, образотворчого мистецтва, хореографії, народного мистецтва та кінематографії на 2021 рік. Перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк привітав ідейників проєкту зі стартом.

– Я особисто складно уявлявав, який це має бути проєкт. Однак зараз я можу сказати, що це не просто шедевральний проєкт – це масштабний проєкт, який буде реалізовуватися точно не один рік. Переконаний, що після реалізації цього проєкту у Рівному його потрібно буде розширювати в межах області. Дякую усім організаторам за ідею та реалізацію, – сказав Сергій Свисталюк. Також він відзначив високий розвиток КЗ «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека».

Онлайн-платформа «Рівне та рівняни у фотографіях» буде розділена на розділи, зокрема: Рівняни: видатні особистості, рівненські родини;

Світське життя: паради, свята;

Культурне життя: бібліотеки, театри, музеї, цирки, галереї;

Економічне життя: підприємство господарство та ін.;

Релігійне життя: сакральні об’єкти, конфесії;

Соціальне життя: заклади харчування, лікарні, школи, дитячі садки;

Природні об’єкти: парки, річки, озера, міські пейзажі, тварини;

Вулиці, будівлі: види міста, об’єкти інфраструктури, будинки рівнян;

Фотолистівки та інша друкована продукція. Для того, щоб долучитися до проєкту є два варіанти: Принести у бібліотеку фотографії та заповнити анкету, яка буде засвідчувати вашу згоду на публікацію;

Заповнити анкету онлайн на сайті та надіслати відскановане фото за вказаними параметрами.