Бракує толерантності: мер Рівного погрожує примусово вивезти ромів з міста

Про це Третяк сказав місцевому «Радіо Трек».

«Я максимально стримуюся в емоціях. Але, дивлячись на цю ситуацію із ромською національністю, у мене бракує слів і толерантності до того, що вони творять у місті», — сказав міський голова.

Розповідає, що планує провести засідання робочої групи з правоохоронними органами, щоб «розв'язати це питання, щоб представники ромської національності не поводилися так нахабно». Мер також заявляє, що нещодавно зустрів на вулицях Рівного ромів і сказав, що у них є кілька годин, щоб покинути місто, але ті поскаржилися, що не їздять потяги та автобуси. «Я бачу, що йде до того, що ми зробимо радикально: всіх запакуємо в автобус і вивеземо в їхнє рідне Закарпаття», — каже Третяк.

Ми звернулися щодо цієї дискримінаційної заяви міського голови до правозахисників та очікуємо відповіді від них.

Дискримінація ромів в Україні

Ромське населення в Україні регулярно піддається дискримінації та фізичним нападам.

До прикладу, у квітні мер Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення вивезти людей ромської національності з міста в Закарпатську область. Тоді Коаліція ромських неурядових громадських організацій України, які опікуються захистом прав ромської меншини в України, звернулася до влади й особисто до мера міста Руслана Марцінківа через його антиромські настрої. Після цього поліція відкрила кримінальну справу.

Згодом Марцінків вибачився, але не визнав, що його заяви були дискримінаційними. Ромський правозахисник Юліан Кондур наголошував, що вибачення не скасовують факту відкриття провадження щодо мови ворожнечі та відповідальності в його межах.