Міський голова Рівного блокує Координаційну раду учасників бойових дій та сімей загиблих (ВІДЕО)

Сьогодні під час сесії Рівненської міської ради учасники бойових дій висловили свої претензії до міського голови Олександра Третяка та його заступника Юрія Поліщука. Ветерани війни обурені тим, що міський голова Рівного затягував питання щодо затвердження положення про Координаційну раду учасників бойових дій та сімей загиблих і лише після того, як напередодні, військові заявили про намір заблокувати сесію, Олександр Третяк підписав розпорядження. Разом із тим, міський голова не затвердив членів вищезгаданої ради. А це значить, що Координаційна рада не працює. На сьогодні – це представники 16 ветеранських спілок.

– До цього часу Координаційна рада не функціонує, з’явилися питання до процедури, питання юридичного характеру, була ініціативна група, робоча група. Ми разів п’ять збиралися, всіх вимог дотримувалися, але орган так і не запрацював. На сьогодні ми переконані, що нам штучно створюють перепони й робить це міська влада в особі голови Олександра Третяка і його помічника Поліщука. Він не йде з нами на контакт, уникає зустрічей та взаємозв’язку з офіційними представниками міністерства ветеранів, які за останні пів року намагаються вибудувати адекватне спілкування, враховуючи ситуацію, яка є у нас в країні. Ми звертаємось до Олександра Третяка і до депутатів, щоб вони підтримали наші законні вимоги та підтримали свій патріотизм і любов до того, що пов’язано з ветеранами не тільки покладанням квітів і триманням за серце коли звучить Гімн, а й реальними діями, – звернувся ветеран війни Віталій Павлов, який воював у третій ДШР, п’ятої БТГр у складі 81 аеромобільної бригади. Під час сесії між ветеранами війни та міським головою виникла словесна перепалка. Військові звинуватили Олександра Третяка у тому, що він політизує дане питання.

Ветерани кажуть, що зі сторони це виглядає так, ніби очільник міста хоче мати у своєму розпорядженні кишенькових військових.

Заступник очільника міста Юрій Поліщук, який є керуючим цього напрямку у міській раді зазначив, що наразі є деякі запитання стосовно складу Координаційної ради, але вони, мовляв, вирішується. Тобто, міська влада повністю намагається взяти під контроль КР і не бажає включати до його складу неугодних для них людей.

– Ми два тижні намагалися поговорити з міським головою особисто та навіть записувалися на прийом. Та, як виявилося, ніхто нас там не чекав. В пана Третяка, банально, не було на нас часу, а його заступник Юрій Поліщук висловив нам абсолютну підтримку, але, на жаль, тільки на словах. Представники 16 ветеранських спілок, знову чули  лише обіцянки, – зазначає голова відокремленого підрозділу Всеукраїнської спілки “Ветеранське братерство” м. Рівне Віктор Кошкін. – Невже він так боїться учасників бойових дій та сімей загиблих, чи може ми для влади порожнє місце?  Нехай не боїться, бо наше завдання – це насамперед співпраця з міською владою, для захисту прав ветеранів бойових дій та сімей загиблих. Але так, ми однозначно не дозволимо дерибанити  міську землю, порушувати права людей та блокувати важливі питання. Ми боролися з ворогом на сході країни, а тут продовжуємо боротьбу з тими, хто працює всупереч інтересам нашої Держави та громади. Крім цього, за словами ветеранів війни, Третяк та Поліщук відмовляються надати їм приміщення для проведення зборів та засідань КР.

Депутат Рівненської міської ради Тарас Обоїста пообіцяв, що пришвидшить питання щодо Координаційної ради.

– Я перед вами беру зобов’язання максимально пришвидшити цей процес, думаю питання з понеділка-вівторка ми всі вирішимо, так само як і усі інші, – наголосив депутат Рівнеради Тарас Обоїста. Військові дали час представникам міської влади розв’язувати усі питання. У іншому випадку, будуть діяти так, як навчила їх війна.

Ветерани війни вимагають в першу чергу затвердити склад Координаційної ради, також включити представника КР до виконавчого комітету Рівненської міської ради, забезпечити участь делегованих членів до участі в постійних комісіях з можливістю дорадчого голосу, а також, жодне рішення, яке стосується учасників бойових дій не може бути затверджене без їхнього представника. Для роботи Координаційної ради необхідно виділити приміщення з комунальної власності.