Рівненська ЦМЛ отримає 4 млн грн на оплату електроенергії, що живить кисневу станцію

Більше 4 млн грн. передбачили з міського бюджету Рівного для центральної міської лікарні на оплату електроенергії для роботи кисневої станції. Відповідні зміни до бюджету внесли вчора на сесії Рівнеради. Під час обговорення цього питання в сесійній залі розгорнулася дискусія.

Зокрема, лідерка фракції «Батьківщина» Галина КУЛЬЧИНСЬКА поцікавилася чи будуть зміни в роботі станції в зв’язку зі значним зниженням рівня захворюваності на коронавірус. «Чи розглядалася можливість продажу кисню, що продукує станція? Адже 4 мільйони – це велика сума» – уточнила депутатка.

Прокоментував ситуацію голова медичної комісії, депутат Юрій ОСІПЧУК:

«На обладнання для забезпечення киснем лікарень в 2020 році було виділено з держбюджету на область 22 млн. із них використали 7, решту – повернули державі. Місто тоді нічого не отримало. Цього ж року державним коштом придбали не кисневі станції для лікарень по всій Україні, а кисневі концентратори, які не дають необхідного ефекту. Щодо кисню, то ним має бути забезпечене кожне стаціонарне ліжко в лікарні. Не лише в ковідному відділенні. Це світова практика. Не варто ігнорувати цей стандарт. Біля ЦМЛ ще є пологовий будинок, який також має потребу в кисні. Можна було б наповнити резурвуваар для кисню з цієї станції і відключати її, коли вона нам не потрібна. Що ж до продажу кисню – то на це потрібна ліцензія. Тобто питання слід вивчати».

Водночас начальник управління бюджету та фінансів Рівненського міськвиконкому Віктор ШУЛЬГА наголосив, що сума в 4 мільйони гривень це 75% від потреби. Якщо ж гроші і зекономляться, то вони підуть на оплату тепла.

Нагадаємо, що до введення в експлуатацію кисневої станції в Рівненській ЦМЛ, кисень, необхідний для хворих на коронавірус, Рівне возило зі Льовова, на це витрачалося більше мільйона гривень щомісяця. Однак ці кошти компенсувала держава.