На Березнівщині люди нарікають на підприємство, яке випалює деревне вугілля (ВІДЕО)

У квітні цього року до телеканалу Рівне 1 звернулися мешканці села Кургани, що у колишньому Березнівському районі. Люди нарікали на деревний бізнес, що загрожує їхньому здоров'ю. А також і на пошкоджений ліс. Бо дерева там вирубуються стихійно.

Ще тоді ми навідалися до горе-підприємства, але керівництва на місці не було. А робітники на нашу знімальну групу не реагували та ворота зачинили. Згодом поспілкуватись з одним із власників бізнесу вдалося. Той стверджував, підприємство працює законно.

До сьогодні ситуація не змінилася. Люди досі потерпають від чадного диму.

Відомо, що на підприємстві знаходиться більш, як півсотні бочок, в яких випалюють деревне вугілля. Люди не розуміють, як і хто надав дозвіл на їх встановлення.

Це питання не зможе вирішити і Березнівська міська рада. Відомо, що у 2006 році був укладений договір оренди на земельну ділянку із селянським фермерським господарством Кургани. З часом власники нерухомого майна змінилися. А дозвіл на встановлення бочок надала Державна екологічна інспекція.

Згодом нам повідомили що до бізнесу причетні орієнтовно семеро осіб із Рівного, Березного та Костополя. Сьогодні деякі з них відреагували на протест місцевих жителів та прибули на розмову. Питань від селян було чимало, а от відповідей вони майже не отримали.

Після довгих суперечок, власники бізнесу все ж повезли із собою кількох мітингуючих на підприємство. Прагнули показати людям, що бочок працює не 100, як вони думали, а 59.

Втім, думка мешканців села, так і не змінилася, бо ж прогріхи підприємців вони таки побачили.

Власники бізнесу кажуть, єдине в чому можна піти на поступки селянам - це модернізувати бочки. Однак, це питання коштів та часу. А поки, людям і надалі доведеться щодня наражати себе на небезпеку.