Понад 68 мільйонів гривень акцизного податку отримали місцеві скарбниці Рівненщини

Як повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, наv території області здійснюють діяльність в сфері торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єкти господарювання на підставі отриманих 6415 ліцензій. За січень – червень поточного року платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів сплачено до місцевих бюджетів області 68,4 млн грн, що на 7,2 млн грн більше ніж за відповідний період минулого року.

Зоя Хоній зазначила, що з акцизний податок повність перераховується до місцевих бюджетів територіальних громад, тому органи місцевого самоврядування повинні контролювати за умовами дотримання вимог закону всіма господарюючими суб’єктами, котрі реалізують спиртне і тютюн, щоб громади отримували кошти для свого розвитку та вирішення соціально економічних питань.

Крім того, споживачі підакцизної продукції мають бути обачними – купувати горілчану і тютюнову продукцію, марковану акцизними марками встановленого зразка, і перевіряти у фіскальному чеку РРО відображену суму акцизного податку.