30-й рок-фестиваль "Тарас Бульба": кому дісталося гран-прі (ВІДЕО)

На 30-му рок-фестивалі "Тарас Бульба", що тривав у Дубні 16-18 липня, гран-прі отримав одеський альтернативний метал-гурт "Mr.Gray". Учасники гурту отримали диплом та призову гітару. 28 років поспіль гран-прі фестивалю Тарас Бульба вигравали гурти з Західної України та Києва. У 2019-му воно вперше дісталося східноукраїнському гурту Будьмо з Харкова.

Цьогоріч диплом і призову гітару забрали учасники одеської формації Mr.Gray, повідомляє Суспільне.

Неочікувана нагорода. Але бажана. Навіть нема слів. Дякую всім, дякую організаторам Тараса Бульби. Нарешті ми тут. Чудова гітара. Будемо давати рок, - розповіли учасники гурту Mr.Gray.

Перший фестивальний день закінчився прем'єрою рок-опери під назвою Тарас Бульба. Оригінальний сюжет Миколи Гоголя у ній переплітається з українськими подіями останніх років. Музичний супровід здійснювали за підтримки рівненського оркестру Brevis.

Диригент оркестру Геннадій Фіськов розповідає: рок-опера на фестивалі була експериментом:

Задоволений, що сьогодні ми спрацювалися. Експеримент вдався. Все починається з таких наглючих ідей.

Організатор Тараса Бульби Микола Арсенюк каже, ювілейним фестивалем задоволений. Особливо пишається цьогорічним підбором гуртів-хедлайнерів.

Вдалося зібрати непоганий пул саме української рок-музики. Дуже пишаюся лайн-апом на нашій домна-метал сцені. Це Nokturnal Mortum, Khors, Чур - самі вершки україномовного блек-металу. Кому вниз - відома культова банда, Карна були хедлайнерами. Вони свого часу брали тут гран-прі і добряче своїм арканом і Паті на Прикарпатті тут прокачали стадіон доволі потужно, - додає організатор фестивалю Тарас Бульба Микола Арсенюк.

Значну частину учасників трьох фестивальних сцен склали ті, хто відвідує Тараса Бульбу не вперше. Серед них - гурт Брати Станіслава з Івано-Франківська. Саме на фестивалі Тарас Бульба вони спочатку брати участь як конкурсанти, посіли третє місце, а торік приїжджали як учасники головної сцени.

Два рази нас заставав тут дощ, злива. Ми завжди виступали, коли дощ падає. Ми молилися просто тиждень-два назад, щоб цього разу нас оце діло минуло. Нас почули зверху і ми цьому дуже тішимося, - розповідають учасники гурту Брати Станіслава.

Письменник Сергій Жадан вперше приїхав на фестиваль у червні 1993-го. Пригадує: тоді фестиваль відбувався у фортеці, а вони з друзями три дні ночували на залізничному вокзалі.

Я там написав вірш і він увійшов у шкільну програму з української літератури, - додає Сергій Жадан.

Що відомо

Фестиваль Тарас Бульба - один з найстаріших музичних фестивалів країни. Цьогоріч йому - 30 років. Фестиваль проходить у м. Дубно на Рівненщині.

На 30-тій річниці рок-фестивалю відвідувачам представили дві музичних і одну літературно-мистецьку сцену.