Рівненщина: Зарічненська громада просить обласну владу підтримати школу

На знімку: приміщення ліцею у Дібрівську.

Ліцей у селі Дібрівськ, яке входить до складу Зарічненської селищної територіальної громади Рівненщини, давно став тісним.

"Ще у 1985 році, коли на перше вересня пролунав перший дзвоник у новій школі, вона мала таку перспективу, - розповідає директор Дібрівського ліцею (такий віднедавна статус у навчального закладу) Василь Ковтунович (на знімку). - Адже вже тоді у розраховану на 320 учнівських місць школу прийшли 340 учнів. З року в рік їх кількість збільшувалась, а нині маємо 434 учні. Адже до нас на навчання довозять ще й 31 дитину із Зеленої Діброви, Вовчиць та селища рибгоспу. Цьогоріч випустили 18 дітей, а маємо 48 першокласників. І тепер журимось, щоб усіх було де навчати".

У багатодітному Дібрівську з майже двохтисячним населенням побачили вихід із ситуації у тому, щоб мати ще один корпус. Цю ідею почали реалізовувати з 2018 року в рамках проекту "Реконструкція актової зали під початкову школу на 150 місць". Торік в одноповерховому приміщенні були готові шість класних кімнат, що дуже розвантажило школу.

"Залишилось закінчити реконструкцію актової зали та кількох класних кімнат, щоб нарешті дібрівські діти навчались у нормальних умовах, - каже Василь Ковтунович. - Але все упирається у фінансування. Звернулись до керівника нашої територіальної громади Богдана Квачука".

"Ми теж зацікавлені, щоб діти навчались у хороших умовах, - каже Зарічненський селищний голова Богдан Квачук (на знімку) (до речі, батько п'яти дітей). - На завершення робіт ми віднайшли у місцевому бюджеті 498 тисяч гривень. Але потрібно ще 2,8 мільйона гривень. Тож разом із народним депутатом України по нашому 155-му виборчому округу Віктором М'яликом побували з клопотанням про виділення цієї суми у Рівненській ОДА, де нас прийняв перший заступник очільника області Сергій Подолін. Обіцяли підтримати. Розраховуємо, що і депутати облради підтримають на комісіях та сесії виділення коштів на завершення робіт по ліцею у Дібрівську. Адже батьки, представники Зарічненської територіальної громади, керівництва Вараського району, депутат обласної ради Іван Калюта побували на прийомі у голови Рівненської обласної ради Сергія Кондрачука, аби заручитись і його підтримкою. Адже, мабуть, і він, і депутати зацікавлені, щоб діти навчались у нормальних умовах".

Як бачимо, проблема зі школами у багатодітному Рівненському Поліссі стоїть дуже гостро. Тут без вагомої підтримки держави не обійтись. Фінансування будівництва однієї-двох шкіл у рік не вирішує цю глобальну проблему. Бо аварійних приміщень з кожним роком стає дедалі більше - роки роблять свою руйнівну справу. Тож недаремно на вустах і в депутатів, і в обласної влади пропозиція до уряду - прийняти Державну програму з будівництва шкіл, дитсадків спеціально по Рівненському Поліссю.

Олександра ЮРКОВА.

Фото надано автором.