Рівненщина: Щоб з краю не хотілося їхати

На знімку: зустріч голови облдержадміністрації Віталія Коваля в рамках згаданого проекту.

Голова ОДА Віталій Коваль ініціював створення обласної координаційної платформи для роботодавців та працівників "Rivne work hub". Це майданчик для взаємодії: роботодавець - центр зайнятості - центри професійної підготовки.

"Системні рішення потребують системної роботи. В рамках проекту "Rivne work hub" розпочинаємо цикл зустрічей. Основна мета - популяризувати робітничі професії. До нас часто звертаються підприємці, яким не вистачає кваліфікованих кадрів. Роботу в цьому напрямі ми уже розпочали. Відкрили в області 25 навчально-практичних центрів, де готують професійних будівельників, майстрів деревообробної галузі, газозварювальників та інших фахівців. Разом з тим, перекваліфікацією вже дорослого населення займаються Центри зайнятості", - відзначив Віталій Коваль.

Тому для успішного результату вирішили об'єднати зусилля всіх. Експерти вже розпочали опитувати понад 800 роботодавців, аби визначити реальні потреби на ринку праці. Потім через ПТУ та ЦЗ готуватимуть необхідних фахівців. Адже є попит на висококваліфіковані робітничі кадри.

"Бізнес дає замовлення - влада сприяє їх отриманню. Люди, які навчатимуться, здобуватимуть не лише нові професії, вони гарантовано матимуть робоче місце, високу зарплату, впевнене майбутнє. А це складова програми "Лелеки", над якою ми теж працюємо. Нагадаю, її мета - забрати заробітчан на Батьківщину, зробити Рівненщину краєм, куди хочеться не лише повертатися, а й звідки не хочеться їхати", - додав голова ОДА.

Олександр ПОЛІЩУК.

Фото надано прес-службою ОДА.