У Рівному може з’явитися унікальний завод з утилізації твердих побутових відходів

Питання поводження зі сміттям та його залишком – стратегічно важливе. Завдання стоїть в оптимізації процесів логістики, сортування, утилізації, запобігання шкідливим викидам, утилізації накопиченого сміття. Сьогодні на запрошення Агенції розвитку Рівного наше місто відвідали представники ТОВ «ІнтерРадіоЕкологія» – партнери італійської компанії Termomeccanica, що є одним з лідерів у виготовленні обладнання та впровадженні технологій переробки твердих побутових відходів в енергію на ринках Європейського Союзу.

Учасники зустрічі розглянули інвестиційний проект заводу з утилізації твердих побутових відходів із виробництвом теплової та електричної енергії, а також виготовленням базальтового волокна. Отримання саме останнього продукту гарантує досягнення привабливих техніко-економічних показників проекту та робить його унікальним на ринку пропозицій технологій переробки твердих відходів в Україні.

Загальна сума інвестицій – 80 млн євро, з яких італійські інвестори готові забезпечити у 100% розмірі, що знімає навантаження на місцевий бюджет та не потребує кредитування в фінансових установах. – Запуск такого підприємства надає можливість у Рівному створити 150 нових робочий місць, можливість реалізації партнерської кампанії підтримки соціальних проектів для міста, підтримка та створення супроводжуючих бізнесів, що прямо-пропорційно наповнюватиме місцевий бюджет податками, – розповів про перспективи проекту міський голова Олександр Третяк.

У результаті зустрічі домовились, що партнери інвестора в найближчий період підготують детальні пропозиції можливої співпраці з містом Рівне, а також готові показати приклади функціонування таких заводів в Європейському Союзі.