Політику з Рівного хочуть посмертно присвоїти Звання Героя України (ВІДЕО)

Це фрагмент останнього публічного виступу Василя Червонія у 2009му році, українського політика з Рівного та народного депутата України чотирьох перших скликань. На сесію Рівненської міської ради виноситимуть питання щодо присвоєння йому посмертного звання Героя України. Члени постійної комісії Рівнеради, які засідали сьогодні, мали різні думки з даного питання.

Члени комісії зійшлись на думці, аби дане питання залишити на розгляд усіх депутатів Рівнеради. Василю Червонію належить велика роль в становленні Української православної церкви Київського патріархату. Товариші політика кажуть - він був одним з тих, хто започатковував український національний рух з часів відродження незалежної України.

Окрім організації Народного Руху на Рівненщині, Василь Червоній створив перші осередки товариства Української мови. Був обраний народним депутатом до Верховної ради чотири рази поспіль, з 90 року і до 2005го. Пізніше очолив Рівненську облдержадміністрацію.

Василь Червоній, який загинув у 2009 році від удару блискавки - був старостою Свято-Покровського кафедрального собору у Рівному. Однак думки рівнян, щодо того чи потрібно його відзначити званням Героя України, різняться.

До слова у Рівному також пропонували перейменувати на честь політика парк Хімік. Усі ці питання, зокрема і звернення до президента щодо присвоєння звання Героя України будуть вирішувати міські обранці. Яке буде їх рішення ми дізнаємось на сесії Рівнеради 22 липня.Читайте також:Під стінами Рівненської облдержадміністрації відкирили експозицію Державотворці Рівненщини