У Рівненській обласній раді розпочалися бюджетні слухання

Відбуваються слухання в рамках роботи постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків (голова комісії Ігор Ясенюк). А учасниками її, окрім депутатів комісії, є очільники обласної ради та облдержадміністрації, керівники обласних комунальних закладів та підприємств, а також представники департаментів ОДА, які є розпорядниками коштів.

— Практика бюджетних слухань виникла не випадково. Адже сьогодні замість 16 районів маємо чотири, в яких є 64 територіальні громади, а також понад сотня комунальних підприємств та закладів по всій області. Тому ми вирішили вдосконалити роботу над бюджетом, краще співпрацювати в цьому питанні з ОДА, громадами та керівниками підприємств. А кінцевим результатом бюджетних слухань має стати кращий сервіс, який надають наші комунальні заклади та підприємства жителям області, — наголосив голова комісії Ігор Ясенюк.

Під час бюджетних слухань 19 липня аналізували фінансові показники галузей освіти та охорони здоров’я.

Депутати намагалися зрозуміти, які нагальні потреби цих галузей, скільки коштів не вистачає і на що саме, де може виникнути заборгованість із зарплат і які питання необхідно вирішити передусім. Адже кошти, які заклади та підприємства просять на вирішення своїх проблем, у кілька разів перевищують реальний фінансовий ресурс.

Щоб задовольнити всі бюджетні запити лише галузі медицини, на сьогодні необхідно 90,7 мільйона гривень. При цьому перевиконання обласного бюджету, яке можна використати, становить трохи більше 60 мільйонів гривень.

— Розуміючи непрості фінансові реалії, депутати і запровадили бюджетні слухання. Щоб почути не лише керівників профільних департаментів, які узагальнюють усі цифри, а безпосередньо керівників закладів, підприємств та установ. Від них і хочемо дізнатися, на що маємо виділити кошти перш за все, а що може зачекати, де можна зекономити, а на що перенаправити гроші платників податків, — пояснив свою позицію про мету бюджетних слухань голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.

Найпроблемніші питання, які прозвучали під час слухань, члени комісії у вигляді рекомендацій надішлють розпорядникам коштів.

У наступні дні аналізуватимуть фінансову діяльність і потреби інших галузей, щоб на найближчій сесії внести максимально ефективні зміни до бюджету Рівненщини.

Юлія ВАСИЛЕНКО-СЛОБОДЕНЮК, керівник відділу прес-служби Рівненської обласної ради.

Фото автора.