Експерти дослідили повітря у зв'язку з аварією на «Рівнеазоті»

Так, починаючи із 18 години вівторка, декілька разів у різних точках Рівного та села Городок проводили дослідження за 5 забруднюючими речовинами - азоту діоксиду, азоту оксиду, аміаку, ангідриду сірчистого, вуглецю оксиду.

«Усі зафіксовані показники у житловій забудові - у кілька разів нижчі за гранично допустимі норми. Відповідно, після надзвичайної ситуації на ПрАТ «Рівнеазот» медико-екологічні загрози для жителів Рівного та області відсутні», - зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За словами головного санітарного лікаря області Романа Сафонова, зменшенню концентрації шкідливих речовин спряли погодні умови, зокрема дощ, тому повітря було чистішим, ніж зазвичай у цю пору.

«Ситуацію і далі продовжуємо відстежувати. Наразі моніторимо стан повітря на території підприємства», - додав Роман Сафонов.

Також стан повітря досліджував і Рівненський обласний гідрометцентр. Окрім контролю на стаціонарних постах Рівного, експерти виїжджали за напрямком ходу вітру - в прилеглих селах до підприємства ПрАТ «Рівнеазот». Перевищень зафіксовано не було.

Олександр ПОЛІЩУК,

директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій Рівненської ОДА.