Державотворці Рівненщини «оселилися» на майдані Просвіти

Від сьогодні на майдані Просвіти перед будівлею Рівненської обласної ради та ОДА запрацювала мобільна експозиція «Державотворці Рівненщини». 14 банерів інформують про визначних громадсько-політичних діячів Рівненщини, котрі своєю державницькою позицією пришвидшили здобуття Україною незалежності . Захід присвячений 30-річчю Незалежності України.

Серед героїв експозиції Северин Наливайко, князь Костянтин Іванович Острозький, Тарас Бульба-Боровець, Улас Самчук, Людмила Фоя, Ігор Гордійчук - відомі і не надто відомі загалові імена. Тому на кожному банері є QR-код, за яким через смартфон можна віднайти більше інформації про героя.

Ідея розмістити експозицію саме перед будівлею обласної ради належить її голові Сергію Кондрачуку. І це перший захід, який реалізовується в рамках обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки, яку Рівненська обласна рада затвердила своїм рішенням від 2 червня 2021 року.

Ідея експозиції виникла нещодавно – під час робочої наради щодо реалізації обласної програми національно-патріотичного виховання. Ми звернулися до керівників наших територіальних громад, щоб вони також зголошувалися і розміщували її у своїх ТГ. Адже герої цієї експозиції – наші земляки, які відіграли в історії України надважливу роль і цим самим наблизили нашу незалежність, - переконаний Сергій Кондрачук.

Першими відвідувачами виставки стали депутати обласної ради та керівники облдержадміністрації ( на знімку).

На майдані Просвіти обласного центру виставка діятиме упродовж тижня, а потім помандрує територіальними громадами Рівненщини.

Юлія ВАСИЛЕНКО-СЛОБОДЕНЮК,

керівник відділу прес-служби Рівненської обласної ради.

Фото автора.