Рівненщина: Експерти дослідили повітря у зв'язку з аварією на «Рівнеазоті»

З моменту отримання інформації про аварію на ПрАТ "Рівнеазот" фахівці групи хімічної розвідки обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України безперервно проводять моніторинг стану повітря.

Так, починаючи із 18 години вівторка, декілька разів у різних точках Рівного та села Городок проводили дослідження за п'яти заднюючими речовинами: азоту діоксиду, азоту оксиду, аміаку, ангідриду сірчистого, вуглецю оксиду.

"Усі зафіксовані показники у житловій забудові -- у кілька разів нижчі за гранично допустимі норми. Відповідно, після надзвичайної ситуації на ПрАТ "Рівнеазот" медико-екологічні загрози для жителів Рівного та області відсутні", -- зазначив голова ОДА Віталій Коваль.

За словами головного санітарного лікаря області Романа Сафонова, зменшенню концентрації шкідливих речовин спряли погодні умови, зокрема дощ, тому повітря було чистішим, ніж зазвичай у цю пору.

"Ситуацію і далі продовжуємо відстежувати. Наразі моніторимо стан повітря на території підприємства", -- додав Роман Сафонов.

Також стан повітря досліджував і обласний гідрометцентр. Окрім контролю на стаціонарних постах Рівного, експерти виїжджали за напрямком ходу вітру - в прилеглих селах до підприємства ПрАТ "Рівнеазот". Перевищень зафіксовано не було.

Олександр ПОЛІЩУК,

директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій Рівненської ОДА.