На Рівненщині створюють новий туристичний маршрут

Рівненщина має унікальну історію та культурну спадщину. Як приклад, давні городища у басейні річки Горинь. Десять століть тому це була потужна мережа поселень у кожному з яких вирувало життя на повну: готували їжу та народжувалися діти, велися торги та майструвалися човни.

«Погоринські міста» – саме так неодноразово згадуються в літописах землі над річкою Горинь як окреме територіальне утворення доби Давньої Русі.

Сьогодні про могутню історію колись цих городищ свідчать лише цінні археологічні знахідки, згадки у літописах та високі пагорби порослі лісом, що однозначно привертають увагу.

Часто ні мешканці, які живуть поряд, ні туристи що мандрують Рівненщиною, навіть не здогадуються про унікальність та важливість таких місць.

«У межах проєкту «Міста Погориння» хочемо дослідити разом з краєзнавцями, археологами сім таких городищ у Рівненській області, розповісти їх історію, створити новий туристичний маршрут пам’ятками археології на Рівненщині та навчити громади розвивати свій туристичний потенціал» – зазначили ініціатори проекту.

Організатори: Гощанська селищна рада, ГО “Клуб історичної реконструкції Оствиця”.

Проєкт «Міста Погориння» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.